Protesty w greckim ośrodku migracyjnym. Zrobiło się gorąco - aresztowano 25 osób

Grecja boryka się z koronawirusem w swoich ośrodkach migracyjnych od kilku tygodni. We wtorek doszło do protestów w ośrodku w pobliżu granicy z Turcją. Aresztowano 25 osób.

Pandemia COVID-19 utrudnia funkcjonowanie ośrodków, które zajmują się rejestrację migrantów nielegalnie wjeżdżających do Grecji. Procedura rejestrowania migrantów z powodu koronawirusa i wprowadzonych ograniczeń znacznie się przedłuża, co prowadzi do zwiększenia się osób oczekujących na rejestrację. W efekcie we wtorek (12 maja 2020 r.), w ośrodku dla migrantów w pobliżu granicy z Turcją doszło do protestu. Aresztowano 25 osób, które przyczyniły się do zniszczenia kontenerów mieszkalnych, w których mieszkają migranci.

Grecja boryka się z konsekwencjami napływu nielegalnej imigracji z Turcji, która znacznie zwiększyła się tuż przed samym wybuchem pandemii. Sytuacja dotyczy zarówno części kontynentalnej Grecji, jak również greckich wysp. 

Miltiadis Varvitsiotis, minister spraw europejskich, podkreślił, że celem Unii Europejskiej jest znalezienie odpowiednich miejsc dla dzieci i młodzieży , przebywających w ośrodkach.

Od 4 maja rząd Grecji zniesie ograniczenia podróży, ale już w poniedziałek 50 osób ubiegających się o azyl w Grecji zostało wysłane do Wielkiej Brytanii, by dołączyć do swoich rodzin w niej mieszkających.

Źródło

SKOMENTUJ

5×1 =
Wiedzon 18.05.2020 16 challenge Słowiański MATERIAŁ wszczepień - przypis- cz. 02. ... filmik na YT