Pomimo trwającej pandemii, imigranci nadal nielegalnie przekraczają granice. Włochy oraz Europa zagrożone?

Po raz kolejny do Włoch przybyli nielegalni imigranci. Do jednego z portów na Sycylii wpłynął statek towarowy, na pokładzie którego przebywało 79 osób. Co ciekawe, doszło do tego, kiedy zamknięto granice dla wszystkich przybywających a miesiąc temu władze miasta zarządziły zamknięcie portu.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy na teren Włoch przybywają nielegalni imigranci. Na wyspę Lampedusa w ciągu ostatnich tygodni przybyło kilkuset uchodźców.

Nie tylko we Włoszech, ale i na całym południu Europy wystąpiła zwiększona aktywność nielegalnego przekraczania granic. Co więcej, władze tureckie nadal mają w planach przepuszczanie imigrantów.

Niemiecki dziennik „Die Welt” ujawnił wewnętrzny raport unijnej agencji ochrony granic Frontex, w którym napisano, że „ograniczenia związane z Covid-19 zostały stopniowo zniesione w większości prowincji Morza Egejskiego, ale jeszcze nie w Canakkale, Stambule i Izmirze. Jeśli przywrócona zostanie swoboda przemieszczania się na tych obszarach, można oczekiwać masowego przemieszczania się migrantów w kierunku granicy grecko-tureckiej”.

Wychodzi na to, że pomimo trwającej pandemii, fala uchodźców bez przerwy może napływać w kierunku Grecji, a co za tym idzie na obszar Europy. Czy Polska również może być zagrożona?

Źródło 

SKOMENTUJ

3×3 =
Helka 12.05.2020 Winne sa te kraje, ktore ich wpuszczaja. My, obywatele, mamy zakaz przekraczania granicy, mamy zakaz podrozowania. Dlaczego, w takim razie, wpuszcza sie tych imigrantow?