Dzieci ogrodzone kredą. Tak wyglądają zajęcia szkolne we francuskim przedszkolu

Pandemia wymusiła na ludziach zachowywanie tzw. dystansu społecznego oraz pozostanie domu. Obecnie w większości europejskich krajów zachodnich trwa znoszenie obostrzeń wdrożonych w czasie pandemii. Francja również znosi obostrzenia, ale za to wymaga stosowania "szczególnego reżimu sanitarnego".

Zdjęcia z francuskiego przedszkola w Tourcoing, zlokalizowanego przy granicy francusko-belgijskiej, przedstawia bawiące się dzieci na placu zabaw umieszczone w regularnych odstępach od siebie z wyznaczonym kredą miejscem do poruszania się.

Wszystkie zabawy trwają w najlepsze, ograniczeniem jest "tylko"kwadrat. Pandemia wymusiła na ludziach zachowywanie tzw. dystansu społecznego, lecz jak widać to nie koniec rewolucji w naszym życiu.

Przedszkole również zastosowało się do zasady dbania o bezpieczeństwo. Pozostaje zadać zatem  pytanie: jak wielkie zagrożenie dla innych może powodować 2 lub 3 latek?

Warto przypomnieć, iż Francuzi używali już kredy m.in.: w 2016 roku do "rozprawienia  się" z wojującym islamem. Wówczas po ataku muzułmańskiego terrorysty na promenadzie we francuskim mieście Nicei, zginęły 84 osoby, w tym 10 dzieci i ponad 200 osób zostało rannych.

W odpowiedzi na te ataki Francuzi zabrali się do rysowania obrazków na promenadzie w Nicei. Podobne rysunki powstały po ataku terrorystów w Belgi.

Poniżej zdjęcia udostępnione przez reportera, Lionel Top, który określił zastaną sytuację w przedszkolu jako bardzo dziwną i niepokojącą.

Do szkoły w Francji mogą wrócić jak na razie przedszkola i szkoły podstawowe z ograniczenie do 10 uczniów oraz uczniowie do 15 roku życia.

Źródło:

https://twitter.com/lioneltop/status/1260125365990756352/photo/3

https://www.foxnews.com/world/french-preschoolers-chalk-squares-coronavirus-photos

SKOMENTUJ

5-4 =
Michal 20.05.2020 Jaś zarazi Marysie a Marysia w domu mamusię i tatusia lub co gorsza dziadków którzy ją odbiorą bo mama w pracy i oboje dziadkowie mogą skończyć pod ziemią
G. 19.05.2020 Po obejrzeniu (w ciągu ostatnich kilku dni) ponad 50 zdjęć bratanicy w przedszkolu w Paryżewie, mogę spokojnie stwierdzić, że: [email protected]#no prawda... Przy całej niechęci do Kalifatu Francuskiego, może gdzieś tak (jak w tym artykule napisano) jest, ale to nie jest norma...