Przywódca Iranu wzywa do pacyfikacji Izraela! Padły mocne słowa, będzie odpowiedź?

Ali Chamenei Najwyższy Przywódca Islamskiej Republiki Iranu nawołuje na Twitterze do wykorzenienia i zniszczenia Izraela. Przywódca duchowy i polityczny Iranu wypowiedział się w Dniu Kuds (Dzień Jeruzalem), międzynarodowym dniu poparcia dla Palestyńczyków i sprzeciwu dla okupacji Jerozolimy prowadzonego przez Izrael.

Ali Chamenei w swoich 25 tweedach skrytykował Izrael , jego politykę i wezwał do poparcia Palestyny.  

Niektórzy twierdzą, że reżim syjonistyczny jest rzeczywistością, z którą region musi się pogodzić. Dzisiaj  Covid_19 jest rzeczywistością; czy należy to zaakceptować czy walczyć?! Długotrwały wirus syjonizmu zostanie wykorzeniony dzięki determinacji i wierze młodzieży. #Covid1948 - napisał Ali Chamenei.

Użył hashtaga #Covid1948, który odnosi się do roku, kiedy to państwo żydowskie powstało po Holokauście i II wojnie światowej.

Dalej przywódca duchowy i polityczny Iranu odniósł się do wrogów Palestyny i Iranu pisząc:

Kto jest odpowiedzialny za wszystkie te zbrodnie oraz okupację, zniszczenie i ucisk w Palestynie ? Dlaczego miliony Palestyńczyków mają spędzić 70 lat poza domem i na wygnaniu?’

Zwróć uwagę! Polityka USA i syjonistów doprowadziła do  wojny w  Syrii , ciągłe zabójstwa w  Jemenie , tworzenie ISIS w Iraku itp. Wszystko w celu odwrócenia uwagi świata islamu i zapewnienie możliwości reżimowi syjonistycznemu. Sposobem, aby zapobiec temu zjawisku jest czujność dumnej młodzieży świata islamu.

Dalej Ali Chamenei przedstawił receptę jak według niego należy postępować w obecnej sytuacji:  

Moją głównym zadaniem  jest kontynuowanie walki i lepsze zorganizowanie organizacji anty- okupacyjnych, współpraca i rozszerzenie obszarów Jihad na terytoriach palestyńskich. Każdy musi pomóc palestyńskim bojownikom. Z dumą zrobimy wszystko, co w naszej mocy, na tej ścieżce.

Iran zdał sobie sprawę, że jedynym problemem bojowników palestyńskich był brak dostępu do broni. Dzięki boskiemu przewodnictwu i pomocy, którą zaplanowaliśmy, równowaga sił została zachwiana w  Palestyna , a dziś Gaza może przeciwstawić się agresji syjonistycznego wroga i ją pokonać.

Wpisy pojawiły się w odpowiedzi na tweety izraelskiego premiera Binjamina Netanjahu, który oskarżył Chameiniego o "Nazistowski plan ostatecznego rozwiązania w sprawie zniszczenia narodu żydowskiego" Podkreślił również, iż: "Każdy reżim, który grozi eksterminacją Izraela, znajdzie się w podobnym niebezpieczeństwie".

Ali Chamenei napisał, iż nie należy ufać zachodnim rządom, które przyczyniły się do powstrzymania programów nuklearnych Iranu, nie mają poszanowania dla spraw o istocie islamskiej, a także nie szanują praw człowieka, stanowiąc przyczynę najgorszych szkód i zbrodni przeciwko narodowi islamskiemu.

Dzień Kuds (Dzień Jeruzalem) jest obchodzony w ostatni piątek Ramadanu i jest uważany za międzynarodowy dzień poparcia dla Palestyńczyków i sprzeciwu dla okupacji Jerozolimy prowadzonego przez Izrael. Dzień ten zainicjował Iran w 1979 roku. Wydarzenie to jest obchodzone na całym świecie, gdzie organizowane są wiece i demonstracje nie tylko przeciwko Izraelowi ale również jego sojusznikom Stanom Zjednoczonym i Arabii Saudyjskiej. Przeciwnicy Dnia Kuds, uznają go za skrajnie antysemicki.

 

Źródło

SKOMENTUJ

2+3 =