Krwawy atak muzułmańskich bojowników. Chcieli zwerbować nowych członków, kiedy napotkali opór bestialsko zamordowali mieszkańców

Do zdarzenia doszło w we wsi Xitaxi w północnym Mozambiku, jednak informacja o masakrze miejscowej ludności obiegła świat dopiero teraz. Bojownicy usiłowali werbować młodzież w szeregi zbrodniczej organizacji. Gdy spotkali się z oporem, bestialsko zamordowali co najmniej kilkadziesiąt osób.

„Przestępcy próbowali rekrutować młodych ludzi do swoich szeregów, ale młodzież stała oporem. Sprowokowało to gniew przestępców, którzy bezkarnie zabili - okrutnie i diabolicznie - 52 młodych ludzi”- przekazał rzecznik mozambickich służb porządkowych, Orlando Mudumane.

Bojownicy wkroczyli do miejscowości w celu rekrutowania nowych członków do organizacji terrorystycznej. Na miejscu spotkali się jednak ze sprzeciwem i protestem miejscowej ludności. Większość mieszkańców wioski odmówiła przystąpienia do organizacji sprzymierzonej z Państwem Islamskim, co nie spodobało się napastnikom. Islamiści dosłownie zmasakrowali tam kilkudziesięciu mieszkańców. Funkcjonariusze miejscowej policji twierdzą, że większość ofiar była pozbawiona głów.

Oficjalnie mówi się o 52 ofiarach ataków, jednak do tej pory pojawiło się wiele sprzecznych informacji odnośnie dokładnej liczby zmarłych. Za winnych napaści uznaje się członków organizacji al-Shabab, ściśle powiązanej z ISIS i działającej na terenie prowincji, w której doszło do ataku.

Ludność tego kraju od dłuższego czasu żyje w strachu przed agresją ze strony bezwzględnych terrorystów. Niedawno doszło tam do powstania zorganizowanego przez Islamistów. Niektórzy eksperci i urzędnicy twierdzą, że terroryści  ewidentnie chcą  przejąć kontrolę nad bogatym w surowce naturalne państwem - po to, by dzięki złożom móc pozyskać finanse potrzebne do odbudowania dawnej potęgi.

Źródło

SKOMENTUJ

6×2 =
Krzysztof 26.04.2020 Dlaczego o zbrodniarzach piszecie "bojownicy"? Zamiast mordercy muzułmańscy, oprawcy, siepacze, terroryści, ludobójcy. Język polski ma szeroką gamę określeń dla takich zezwierzęconych ludzi.