Zakopane: Arabowie rozdają polskim dzieciom pieniądze! Zaskakująca tradycja muzułmanów dotarła do Polski

Obecnie muzułmanie obchodzą Id al-Adha, najważniejsze święto, które trwa 4 dni. 

W związku z tym, wyznawcy Allaha zobowiązani są do dawania prezentów dzieciom, bądź wręczania jałmużny biednym. Muzułmański Związek Religijny działający w Polsce, tłumaczy tradycję przypomnieniem sobie o pobożności, posłuszeństwie oraz miłości proroka Ibrahima i jego syna Ismaila do Allaha.

Święto i związana z tym tradycja dotarła również do Zakopanego: "W niedzielę [w tym roku pierwszy dzień święta] przeżyłem kulturowy szok. W ten dzień obwoziłem po Zakopanem i okolicy rodzinę z Arabii Saudyjskiej. W restauracji, gdzie zaprosili mnie na obiad nie było wolnego miejsca więc dosiedliśmy się do polskiej rodziny" - opowiedział w rozmowie z "Gazetą Krakowską" taksówkarz z Zakopanego. Okazuje się, że Arab zapytał kobietę [babcię dwójki dzieci], do której się dosiedli, czy może podarować pewną kwotę wnukom. Mężczyzna wyjaśnił kobiecie, że u niego w kraju jest właśnie taką tradycja. Taksówkarz dodał, że "pani się zgodziła prosząc by była to drobna kwota. W efekcie dwójka dzieciaków dostała po 500 zł każdy".

Kolejną obdarowaną była córka pani Marii, która bawiła się w miejskim parku. Dziewczynka otrzymała 100 zł. Gdy matka dziewczynki chciała oddać mężczyźnie pieniądze, Arab wytłumaczył, że taka jest tradycja i że czułby się urażony, gdyby kobieta zwróciła prezent. 

(źródło)

Źródło

SKOMENTUJ

4+6 =
Bozydar 14.08.2019 Jeśli to prawda to chyba wszyscy widzicie że oni chcą wprowadzać swoje zasady do naszego kraju. Mam prawo i mówię stanowcze NIE meczetom i muzulmanom w Polsce