Z ostatniej chwili: zdiagnozowano koronawirusa u premiera Rosji

Premier Federacji Rosyjskiej, Michaił Miszustin, potwierdził w czwartek, że zdiagnozowano u niego zakażenie koronawirusem. Polityk ma pozostać w samoizolacji i jak podają rosyjskie media - czuje się dobrze. 

Wiadomo już, że Miszustin poinformował Putina o chorobie i zaproponował na swoje zastępstwo pierwszego wicepremiera Rosji - Andrieja Biełousowa. Miszustin zapowiedział również, że "pozostanie w kontakcie w kluczowych kwestiach".

Zgodnie z sugestią, Putin powołał już Biełousowa na p.o. premiera. Warto w tym miejscu dodać, że Biełusow jest jego byłym doradcą ds. gospodarczych.

W sieci błyskawicznie pojawiły się komentarze, czy Putin również może być zarażony. Zdaniem mediów, prezydent Rosji zminimalizował liczbę spotkań i przeniósł się na organizowanie wideokonferencji z urzędnikami podczas pandemii, stąd prawdopodobnie w ostatnich tygodniach politycy nie spotkali się osobiście. 

W styczniu tego roku, po rezygnacji Dmitrija Miedwiediewa, 54-letni Michaił Miszustin został Przewodniczącym Rządu Federacji Rosyjskiej.

Źródło

SKOMENTUJ

9-1 =