Wybuch bomby w meczecie! Dziesiątki ofiar śmiertelnych, wśród nich są dzieci

W afgańskiej prowincji Nangarhar doszło w piątek do ataku na meczet. W wyniku wybuchu bomby zginęły co najmniej 62 osoby, a ponad 100 jest rannych - podało Associated Press.

Kiedy doszło do ataku, w świątyni właśnie odbywały się modły, w związku z czym budynek wypełniony był ludźmi. Eksplozja była tak silna, że doszło do całkowitego zawalenia się dachu. 

Początkowo podawano sprzeczne dane dotyczące liczby ofiar, jednak po kilku godzinach rzecznik prowincji potwierdził, iż możemy mówić o co najmniej 62 ofiarach. Wśród zabitych i rannych są również dzieci. 

"Rząd afgański zdecydowanie potępia dzisiejszy atak samobójczy w meczecie w prowincji Nangarhar. Talibowie i ich partnerzy w ohydnych zbrodniach nadal atakują ludność cywilną w czasie modlitw" - napisał na Twitterze rzecznik prezydenta, Sediq Sediqqi.

Głos zabrał także zastępca dyrektora Amnesty International z Azji Południowej, który podkreślił, iż takie wydarzenia wymagają "uwagi świata". "Rażące naruszenia międzynarodowego prawa humanitarnego, takie jak celowe atakowanie ludności cywilnej, nie są czymś, do czego należy się przyzwyczaić lub nauczyć się ignorować" - podkreślił. 

Dotychczas żadna z grup terrorystycznych nie przyznała się do zorganizowania ataku na meczet. Wiadomo jednak, że w prowincji Nangarhar (która graniczy z Pakistanem) aktywnie działają bojownicy Państwa Islamskiego.

Zaledwie dzień wcześniej, w czwartek 17 października, ONZ zaalarmowało, iż przemoc w Afganistanie osiągnęła "niedopuszczalny poziom" - od 1 lipca do 30 września 2019 roku zginęło w tym kraju 1174 osób, a 3139 zostało rannych

(źródło)

SKOMENTUJ

9+1 =
Darelk2 21.10.2019 I To jest dobry Kierunek !!! Niechaj Muzułmanie Mordują się nawzajem Na Swoim Terenie!!!
Tommy 21.10.2019 Wspaniała wiadomość!