Hidżab to... wyraz wolności. Tak twierdzą młode feministki

Znana niemiecka działaczka na rzecz praw kobiet, Alice Schwarzer, została zbesztana przez przedstawicielki młodszego pokolenia feminizmu w związku z tym, iż skrytykowała islam. „Rasistka, antymuzułmanka, antyfeministka i agresorka" - to tylko z niektórych określeń, jakie padały w stronę kobiety.

Oprócz swojej aktywności na rzecz równouprawnienia, zaatakowana piastuje również urząd redaktora pisma dla kobiet „Emma”. W ruchach feministycznych działa od przeszło 50 lat. Schwarzer w maju uczestniczyła w konferencji na temat tradycyjnego ubioru wyznawczyń mahometanizmu. Niemka opowiadała się tam za zakazem nakładania obowiązku noszenia chusty przez dzieci w szkołach, a także w przypadku dorosłych, jeśli kobieta pełni służbę publiczną. W trakcie swoich wypowiedzi podkreśliła, że hidżab ogranicza wolną wolę wielu dziewcząt.

-„W Teheranie dzielne kobiety na Uniwersytecie Azad protestują przeciwko przymusowi hidżabu i prawie żadne media nie zwracają na nie uwagi.- skomentował sprawę Seyran Ates, prowadząca liberalny meczet w Berlinie.

To zaskakujące, iż kobiety uważające się za feministki widzą hidżab, jako element wolności wyznaniowej i symbol możliwości wyboru. W większości krajów arabskich noszenie chusty jest obowiązkiem, za którego nieprzestrzeganie grozić mogą przykre konsekwencje. Tamtejsze kobiety podejmują walkę z niesprawiedliwymi i niepraktycznymi zakazami, podczas kiedy mieszkanki zachodu bronią zasad ich ciemiężycieli.

W momencie, kiedy nierówności jest coraz mniej trzeba poszukać kozła ofiarnego we własnych szeregach, nawet kosztem wejścia na karuzelę hipokryzji.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5×4 =

Opinie użytkowników

złośliwiec 09.03.2020 Muzułmanie to sprytni ludzie : myślą ekonomicznie bo gdyby mając po kilka żon pozwalali każdej wydawać pieniądze na modne stroje i buty to szybko poszli by z torbami :) A tak dla każdej jeden zunifikowany hidżab i po kłopocie . Tanio i wygodnie :) Powinniśmy się od nich uczyć :D