"Wracaj do swojego kraju!". Polak był szykanowany i dyskryminowany w pracy, teraz otrzyma ponad 15 tys. funtów odszkodowania!

Irlandia Północna: 15 200 funtów - dokładnie tyle otrzyma Polak, który był nękany w pracy. 

Polak pracował w jednej z restauracji w Magherafelt w Londonderry. Od dłuższego czasu był ofiarą nękania, szykan i dyskryminacji ze strony jednej ze współpracownic. Kobieta miała się na nim wyżywać i kazać mu "wracać do swojego kraju". To wszystko działo się pod okiem właścicieli knajpy, którzy nie reagowali na wyzwiska kierowane w stronę Polaka, dając tym samym ciche przyzwolenie na jego dalsze gnębienie. 

Jak się okazuje, to nie była tylko przemoc psychiczna, ale momentami również fizyczna - kobieta miała specjalnie przytrzasnąć drzwiami lodówki rękę polskiego mężczyzny. 

Sąd nie miał wątpliwości, że powyższe zachowania były wyrazem "pogardy dla pochodzenia współpracownika". Kobieta ma zapłacić 14 000 funtów odszkodowania. Kary nie uniknęła również właścicielka restauracji, która ma wypłacić Polakowi 1 200 funtów. 

(źródło)

 

SKOMENTUJ

7-4 =
Piotr 13.11.2019 Do kogo najlepiej sie zwrocic z takim problemem ACAS, Citizen Advaice Bureau(CAB to raczej swoich... bronia)