Włochy idą na wojnę! GIGANTYCZNE kary za pomoc nielegalnym imigrantom! ONZ nie kryje oburzenia

Włochy mają dość ratowania imigrantów. W poniedziałek senatorzy zatwierdzili przegłosowaną ustawę dotyczącą  karania organizacji pozarządowych, które uratują, a następnie sprowadzą do Włoch imigrantów.

Za wypłynięcie na włoskie wody bez zezwolenia, organizacje mogą zostać ukarane grzywną do 1 mln euro. Pomysłodawcą nowego prawa był premier kraju, Matteo Salvini. Co istotne, w ustawie znalazł się także zapis, zezwalający na aresztowanie kapitanów, którzy nie wykonują rozkazów płynących od włoskiego rządu. Państwo zyskało również możliwość zarekwirowania ich statków. 

"To są płatne podróże zorganizowane przez mafię przemytników ludzi, która potem wykorzystuje te pieniądze na zakup broni i narkotyków. A zatem rozbicie tego przemytu oznacza ratowanie życia" - mówił Savini. 

Nowe prawo wywołało oburzenie ONZ. "Nakładanie kar finansowych na statki i możliwość aresztowania kapitanów jedynie pogorszy sytuację na Morzu Śródziemnym [...] Organizacje pozarządowe odgrywają nieocenioną rolę w ratowaniu życia uchodźców i migrantów narażających swoje życie, aby dostać się drogą morską do Europy" - powiedział wysoki komisarz ONZ ds. Uchodźców.

Komisja Europejska już zaznaczyła, że dokładnie przyjrzy się tej sprawie. "Przeanalizujemy nowe prawo, które zostało przyjęte przez włoski parlament. Sprawdzimy jego zgodność z unijnym prawem" - powiedział rzecznik KE.

Przed nowelizacją, maksymalna grzywna wnosiła 50 tys. euro. 

(źródło)

SKOMENTUJ

3×6 =
Olo42 14.08.2019 Savini ma jednak cojones ...
Jankes 12.08.2019 Ja rozumie że ludzie z różnych powodów uciekają ze swojej ojczyzny ale zanim jakiś rzecznik zacznie się bulwersowac niech zapozna się z prawem w drugą stronę jak np Europejczyk chciałby nielegalnie przedostać się do krajów wschodnich i żądał socjal co takie kraje jak Irak itp odpowiedziałoby mu.
Jaro 11.08.2019 Brawo Italia
Jomik 10.08.2019 Brawo Włochy. W końcu ktoś otworzył sobie oczy i zaczyna z plaga walczyć.
123 09.08.2019 BRAWO BRACIA WLOSI VIVA ITALIA!