Krwawy atak w Londynie. Muzułmanin zaatakował i pociął maczetą policjanta [VIDEO]

W Wielkiej Brytanii, w Leyton (wschodnia część Londynu), doszło do ataku na funkcjonariusza policji. 28-letni Stuart Outten został dźgnięty maczetą podczas próby rutynowego zatrzymania pojazdu.

Sprawcą ataku jest 56-letni Muhammad Rodwan. Policjant zatrzymał samochód, ponieważ miał podejrzenie, że nie jest on ubezpieczony. Outten, pomimo utraty dużej ilości krwi, zdołał obezwładnić napastnika oraz wezwać karetkę pogotowia.

Ofiarę z ranami z tyłu głowy w stanie krytycznym przewieziono do szpitala. Jak tłumaczy rodzina "jego rany mogły być śmiertelne i jesteśmy wdzięczni, za to że jest w stabilnym stanie i wraca do zdrowia w otoczeniu najbliższych".

Scotland Yard wydało oświadczenie, w którym czytamy: "Jesteśmy niesamowicie dumni z odwagi, jaką Stuart wykazał podczas incydentu".

Rodwana oskarżono o usiłowanie zabójstwa i posiadanie broni. Napastnik nie okazał skruchy ani żadnych emocji. Potwierdził jedynie, że nie ma ani stałego adresu, ani brytyjskiego obywatelstwa. 

"To był nieoczekiwany, niesprowokowany, powtarzający się brutalny atak maczetą na funkcjonariusza policji, który po prostu pełnił swoje obowiązki" - powiedział prokurator Varinder Hayre.

(źródło)

SKOMENTUJ

8-4 =
Starża 02.09.2019 Czy tam już nawet policja nie ma broni? Jakim cudem to państwo jeszcze funkcjonuje, skoro praktycznie nie ma możliwości zapewnienia porządku i egzekwowania prawa na własnych ulicach?
123 30.08.2019 Jak widac w UK tylko bandyci maja jakakolwiek bron. Kazdy atak nozownika bandyty pociaga za soba kolejne obostrzenia dla obywateli. DLA OBYWATELI. NIE DLA BANDYTOW.