Wielka akcja policji! Eksmitowano nielegalnych imigrantów z największego dzikiego obozowiska we Francji

Francja: Policja wkroczyła do dzikiego obozowiska nielegalnych imigrantów i przystąpiła do eksmisji około 1 000 osób. 

Akcja służb miała miejsce w okolicach Dunkierki nad Kanałem La Manche. Francuscy CRS i żandarmi pojawili się tuż przed świtem i korzystając z tego, że większość imigrantów spała, otoczyli ogromne boisko pełne prowizorycznych schronień,

W ubiegłym roku miasto udostępniło "uchodźcom" salę gimnastyczną, jednak błyskawicznie wokół niej zaczęły wyrastać namioty, w których koczowali migranci, głównie Kurdowie.

Dlaczego policja zainterweniowała dopiero teraz? Jak podano, istniało duże ryzyko, że imigranci będą "naruszać porządek publiczny". Obawiano się, że migranci będą masowo próbować przekroczyć Kanał La Manche. W obozowisku panowały także fatalne warunki sanitarne - wszechobecny brud i brak wystarczającej liczby pryszniców sprzyjały rozwojowi różnych chorób. 

Eksmitowane osoby (w zdecydowanej większości młodzi mężczyźni) zostały już ulokowane w tymczasowych schroniskach, gdzie zapewniono im m.in. indywidualną pomoc lekarską. 

Dla wielu przybyszów Dunkierka była jedynie postojem na drodze ku Wielkiej Brytanii. Tym samym istnieją duże obawy, że eksmisja nie zniechęci ich do dalszej migracji i będą podejmować próby przedostania się na Wyspy.

(źródło)

SKOMENTUJ

1×3 =
adas 18.09.2019 z jednego syfu przenieśli ich do innego. Brawo francja