Warszawa: Izraelscy studenci pobici przez grupę Arabów! Teraz Żydzi oskarżają Polaków...

Internet obiegła dziś historia, która wydarzyła się w sobotni poranek w Warszawie. Pochodzący z Izraela studenci zostali pobici przez grupę młodzieży mówiącą po arabsku. Sprawą zajmuje się już policja.

Yotam Kashpizky wraz z kilkoma przyjaciółmi bawił się do 4 nad ranem w jednym z warszawskich klubów. Kiedy wychodzili z lokalu, podeszli do nich Arabowie (prawdopodobnie z Kataru), którzy zapytali ich czy są Żydami. Po usłyszeniu twierdzącej odpowiedzi, zaczęli wykrzykiwać "wolna Palestyna", "wolna Gaza" i "f*ck Izrael". Po chwili rzucili się z pięściami na studentów z Izraela. 

Kashpizky stracił przytomność od uderzenia, ma także złamany nos. Mężczyzna opisał atak jako "incydent terrorystyczny oparty na motywach nacjonalistycznych" i był bardzo krytyczny wobec Polaków, którzy przechodzili obok i nie zareagowali, jak i wobec ochrony nocnego klubu, która "nie zrobiła nic", żeby im pomóc. Oberwało się także Ambasadzie oraz MSZ, którzy mieli jedynie poradzić Izraelczykom, aby zgłosili sprawę na policję.  

Sprawę skomentował już Marek Magierowski, ambasador RP w Izraelu. "Ohydny akt barbarzyństwa. Nie ma uzasadnienia dla przemocy. Wierzę, że sprawcy zostaną wkrótce aresztowani. Życzę Yotamowi i innym szybkiego powrotu do zdrowia" - napisał na Twitterze.

Mocne słowa padły także ze strony izraelskich mediów, które skrytykowały postawę Polaków. "Tak, 2019 rok, Warszawa-Polska, a rzeczywistość się powtarza. Polacy stoją i patrzą, podczas gdy ludzie "nie z ich ludu" biją się z powodu żydowskiego wyznania. Dzisiaj to jest mój brat bliźniak. Jutro to będzie twój krewny" - czytamy na stronie bhol.co.il.

(źródło 1, źródło 2)

SKOMENTUJ

7+5 =
Iwona 20.09.2019 Jak polskich turystow w Izraelu Zydzi obrzuconi kamieniami, to tez tez swiadkowie Zydzi nie reagowali.Jak polskich turystow Zydzi opluli w Izraelu jak dowiedzieli ze to sa Polacy , to tez nikt nie zaragowal. Gratuluje Qatarczykom odwagi za postawienie sie za slabsza i nekana Palestyne.
No name 15.09.2019 A gdzie zdjęcia bohaterów , którzy spuścili im łomot?
Iyl 10.09.2019 A Żydzi mają prawa człowieka?
Piotr 10.09.2019 Żydzi to zło powinno się ich wyłapać i wysłać wszystkich na biegun południowy
Andrzej 09.09.2019 Żydzi jak zawsze twierdzą. Winni są Polacy.