Warszawa: 14-letnia uczennica przeszła na islam po namowach imigrantów! To radykalni muzułmanie

Warszawa: Sąd Rejonowy wydał orzeczenie w sprawie nastoletniej dziewczyny, która pod wpływem kolegów i koleżanek ze szkoły przeszła na islam. Rodziców reprezentowało Ordo Iuris.

"Sąd potwierdził konstytucyjne prawo rodziców do wychowania córki zgodnie z własnymi przekonaniami. Uznał też zmianę przez dziewczynę religii bez zgody rodziców za przejaw demoralizacji" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez prawników rodziców. 

Rodzice dziewczyny - Oksana i Wiktor (na Ukrainie byli znanymi muzykami) do Polski przybyli tuż po Majdanie. Swoją nastoletnią córkę posłali do jednego ze znanych warszawskich gimnazjów. To właśnie wtedy 14-latka zaczęła uczęszczać na zajęcia dodatkowe, na których poznała nowych kolegów i koleżanki z Ośrodka Kultury Muzułmańskiej. 

Nastolatka błyskawicznie oddaliła się od rodziny i zaczęła mówić rzeczy, których nigdy wcześniej nie słyszeli z jej ust. 14-latka miała nawet oznajmić, że chce już wyjść za mąż i urodzić dzieci. Oksana i Wiktor stanowczo sprzeciwiali się poglądom swojego dziecka, nie wyrażając zgody na konwersję na islam oraz na utrzymywanie dalszych kontaktów z muzułmanami. W efekcie dziewczyna przeszła na islam i zerwała kontakt z rodzicami. Jak podkreślają prawnicy, nastolatka była także agresywna wobec rodziny. Wsparcie mieli jej okazywani nowi muzułmańscy przyjaciele, a nawet imam z warszawskiego meczetu. 

Warszawski sąd uznał, iż takie zachowanie jest oznaką demoralizacji, przejawiającą się m.in. przejściem na islam bez zgody rodziców. 17-letnia dziś dziewczyna ma pozostać w pogotowiu opiekuńczym, a cała trójka została skierowana na terapię rodzinną. 

(źródło)

SKOMENTUJ

9-3 =