Amerykanie proszą się o wojnę? Aresztowali muzułmańską dziennikarkę, a do jedzenia podają jej...wieprzowinę!

W USA doszło do zatrzymania irańskiej dziennikarki. Irańskie MSZ protestuje i żąda zwolnienia.

Marzieh Haszemi, autorka filmów dokumentalnych oraz prezenterka telewizyjna została zatrzymana w niedzielę na lotnisku w St. Louis. Urodzona w Stanach Zjednoczonych, jako Melanie Franklin, zmieniła nazwisko po przejściu na islam.

Według stacji Press TV, kobieta przyleciała do USA, żeby odwiedzić rodzinę. Do tej pory nie postawiono jej zarzutów. Według stacji, dopiero po dwóch dniach od zatrzymania pozwolono zatrzymanej zadzwonić do córki.

Haszemi w areszcie nie pozwolono na noszenie hidżabu, a jedynym posiłkiem dostarczanym kobiecie była wieprzowina.

Zatrzymana od 10 lat mieszka w Iranie i jest dziennikarką pracującą właśnie w Press TV - irańskiej, anglojęzycznej telewizji.

Rzecznik irańskiego MSZ, Bahram Kasemi oświadczył: "Potępiamy nielegalne aresztowanie Marzieh Haszemi, reporterki i prezenterki Press TV oraz nieludzkie jej traktowanie w areszcie w Waszyngtonie".

Ostatnio relacje pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Iranem są coraz bardziej napięte. W maju zeszłego roku Donald Trump wypowiedział umowę nuklearną z Iranem, co w konsekwencji przywróciło zawieszone na mocy tej umowy sankcje gospodarcze.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

2×6 =

Opinie użytkowników

JCVD 22.01.2019 I bardzo dobrze
NDIE 21.01.2019 Dlaczego chrześcijanie jak jadą do krajów muzułmańskich mają się dostosowywać do panujących tam zasad a oni w sytuacji odwrotnej już nie. Amerykanie dobrze robią!!
Kamil 21.01.2019 No i co z tego hadżib czy jak to tam z głowy jej nie spadnie
3ryk 20.01.2019 Spoić ją wódką to zmięknie.