Kobieta w hidżabie reklamuje... chrześcijański uniwersytet. Islamizacja pełną parą?

Norweska uczelnia, która wyznawać miała chrześcijańskie wartości w nowym spocie reklamowym prezentuje szczęśliwą rodzinę. Zarówno matka, jak i córka promujące „kurs terapii rodzinnej” proponowany przez uczelnię, noszą tradycyjne muzułmańskie nakrycia głowy.

„Specjalizacja w terapii par i rodzin” to nowy kierunek edukacji na Norweskim Uniwersytecie Naukowym VID.  Władze uczelni w ramach zaprezentowania kierunku i przyciągnięcia studentów postanowiły zainwestować w spot reklamowy. Klip opowiadać miał historię szczęśliwej rodziny i nie byłoby nic w tym szczególnego, gdyby nie fakt, że aktorki w spocie katolickiej uczelni noszą hidżaby.

Wydźwięk klipu i obecność muzułmańskich atrybutów wiary stoi w sprzeczności z dewizą, jaką szczyci się ta konkretna norweska placówka oświaty. Władze uczelni twierdzą bowiem, że instytucja ta jest:

„Prywatną, akredytowaną uczelnią naukową opartą na wartościach chrześcijańskich i kościelnych podstawach”.

Dlaczego wobec tego kampania reklamowa przedstawia muzułmańską rodzinę, w której nawet dziecko nosi hidżab? Nie wiadomo.

Prawicowi dziennikarze widzą w tej konkretnej reklamie wpływ niebezpiecznego trendu. Społeczeństwo norweskie coraz chętniej utożsamia się z islamizacją. Nawet przedstawicielki środowisk feministycznych bronią tam wartości religii, której głównym założeniem jest ciemiężenie kobiet i dziewcząt.

(źródło)

 

SKOMENTUJ

5+5 =