W obliczu walki z globalną epidemią najważniejsze jest… powstrzymanie rasizmu

Joe Biden stwierdził, iż najważniejszym punktem walki z pandemią w USA jest bezwzględne powstrzymanie wszelkich „aktów rasizmu”. Według Amerykanina zapobieganie zranionym ludzkim uczuciom, to rzecz tak samo istotna jak przestrzeganie zasad bezpieczeństwa kwarantanny.

Kandydat na prezydenta "chce przywrócić zaufanie, ograniczyć dezinformację" i przede wszystkim powstrzymać ksenofobię. Uważa on, że „epidemia strachu” jest znacznie gorsza niż udokumentowany śmiercią tysięcy ludzi wirus. Według Bidena chaos i dyskryminacja, to rzeczy znacznie gorsze niż koronawirus.

Biden nie jest w swych przemyśleniach osamotniony. Wraz ze Światową Organizacją Zdrowia oraz przedstawicielami mediów chcą oni kontrolować język, za pomocą którego informacje o epidemii przedstawia się w opinii publicznej. Aktem ksenofobii ma być według nich samo stwierdzenie, że COVID- 19 pochodzi  z Chin. Zarówno ta informacja, jak i zamknięcie granic w ich mniemaniu zakrawa o stygmatyzacje.

Według zwolenników stającego do walki z Donaldem Trumpem przedsiębiorcy, informowanie o pochodzeniu zarażonych jest objawem rasizmu i może powodować nieodpowiednie nastroje społeczne.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

1×1 =

Opinie użytkowników

Zbyszek z Kanady 29.03.2020 Ksenofobia nie na nic wspólnego z tym problemem, o co Wam chodzi?