Tego uczą na uczelniach w USA! Wykładowca nawołuje do zabijania białych...

Jeden z asystentów nauczania na Uniwersytecie w Georgii dodał ostatnio kontrowersyjny wpis na Facebooku.

Mężczyzna napisał, że niektórzy biali muszą umrzeć, aby "czarne" wspólnoty miały ułatwioną walkę o wolność. Władze uniwersytetu bronią swojego pracownika tłumacząc, że ma on prawo do swojej własnej opinii.

Asystent dodał również, że sugerowanie czegoś innego jest m.in. bardzo naiwne. W poście wyjaśnia również, że "zabijanie białych to nie ludobójstwo, tylko po prostu zabijanie białych".

Tłumaczy, że [czarni] musieli zabijać kilku białych, aby wydostać się z niewoli, więc gdyby w XXI wieku również zabić więcej białych, to nie byłoby poruszanego tematu dotyczącego rasistowskiego pozbawiania prawa wyborczego, dyskryminacji w obrębie edukacji, zatrudnienia, czy mieszkania.

Irami Osei-Frimpong napisał post również na Twitterze, gdzie podzielił się taką uwagą: "Walka z białymi ludźmi to umiejętność. [...] Musisz się przyzwyczaić do walki z białymi ludźmi. To wymaga praktyki". Następnie w poście zacytował pewnego psychologa, Bobby'ego Wrighta: "Czarni zabijają czarnych, ponieważ nigdy nie zostali przeszkoleni do zabijania białych".


Czy takie publiczne wyrażanie swojej opinii jest na miejscu?

Bez wątpienia Osei-Frimpong wykorzystał swoje stanowisko, aby móc podzielić się tym z innymi robiąc przy tym nie małe zamieszanie.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7+8 =

Opinie użytkowników

greg 25.01.2019 Przecież ten gość nawet poprawnie nie mówi po angielsku i co to jest za profesor. Raczej powinien czyścić toalety. Dramat
Grzegorz 22.01.2019 ktoś ma w tym cel aby nas białych pozabijać i paradoksalnie są to biali politycy,bo biali rządzą i to biali na to pozwalają
Kris 22.01.2019 To jest właśnie mowa nienawiści.
Henieck 22.01.2019 Mnie przede wszystim zadziwia ta różnica, co można powiedzieć o białych, a co można powiedzieć o czarnych. Ja przy czarnej sprzedawczyni, gdy zwróciłem uwagę, że bułka od hamburgera jest spalona, a nie tostowana (jak ona uważała) bo jest czarna rozpętałem burzę.
Luke 21.01.2019 Biali też byli niewolnikami