W 2050 muzułmanów będzie ponad 13 milionów. Szokujące prognozy dla Wielkiej Brytanii

Pew Reaserch Center opublikowała badania sugerujące, iż w przeciągu 30 lat populacja muzułmanów w Wielkiej Brytanii zwiększy się trzykrotnie. Zgodnie z opinią badaczy w 2050 będą  stanowili  16,1 % ludności państwa, czyli będzie ich 13 milionów lub więcej… 

Model opracowany przez agencję oprócz kwestii demograficznych związanych z powiększaniem się rodzin muzułmanów, bierze pod uwagę również te migracyjne. Co istotne, otrzymany wynik statystyczny został wyliczony przy założeniu, że zostanie zatrzymana fala uchodźców. Oznacza to, że jeśli Europa nie uchroni się przed nieograniczoną liczbą muzułmanów przedzierających się przez morza i granice, sytuacja w Anglii i innych państwach europejskich może wymknąć się spod kontroli, jeszcze bardziej niż do tej pory.

Wielka Brytania to jeden z najczęściej preferowanych kierunków podróży migrantów z Bliskiego Wschodu i krajów afrykańskich. W ciągu ostatnich kilku lat tylko do UK przybyło 1,5 mln islamistów. 500 000 z nich nie posługuje się językiem angielskim i nie podejmuje żadnych działań w celu asymilacji. Fakt, iż muzułmanki rodzą statystycznie 2 dzieci więcej niż Brytyjki oraz to, że brak wśród rządzących głosów mówiących o ograniczeniach w zakresie prawa imigracyjnego mogą skutkować tym, iż rdzenni obywatele Wysp mogą za kilkadziesiąt lat stać się mniejszością we własnym kraju.

Wersję demo tych prognoz zdecydowanie szybciej będzie można dostrzec w niektórych z brytyjskich miast. Zgodnie ze spisami ludności organizowanymi np. w Birmingham za kilka lat 50% ludności będzie muzułmańska.

Eksperci podejrzewają, że podobna sytuacja będzie mieć miejsce także w Niemczech i Francji.

Źródło 1

Źródło 2

SKOMENTUJ

2+6 =