Kebab nafaszerowany lekami, o krok od tragedii. Policja ujęła sprawców

Ujęto podejrzanych w sprawie zatrutych potraw serwowanych w lokalu Istanbul Grill w Bagnor Regis. 29 grudnia klientki lokalu znalazły w mięsie przygotowanym przez pracowników restauracji dużą ilość tabletek i natychmiast powiadomiły o tym fakcie policję.

Nic nie smakuje tak dobrze, jak nocny fast food po ostro zakrapianej imprezie. Z tego samego założenia wyszły trzy młode Brytyjki, które udaną nocną eskapadę postanowiły zwieńczyć sytym kebabem. Gemma Hood oraz jej dwie koleżanki nad ranem złożyły zamówienie w Istambuł Grill. Niestety dla dziewcząt, posiłek ten mógł zaowocować zdecydowanie bardziej tragicznymi w skutkach przypadłościami niż niestrawność.

Po tym, jak wróciły do domu i zabrały się do jedzenia, w mięsie użytym do produkcji potraw odkrył, o zgrozo, masę tabletek.

Zaniepokojone próbą otrucia Gemma oraz jej koleżanki natychmiast wezwały policję. Funkcjonariusze podjęli czynności śledcze, w których efekcie aresztowano dwóch pracowników restauracji. Oskarżeni opuścili więzienie po wpłaceniu kaucji.

Mężczyźni w wieku 30 i 42 lat najprawdopodobniej zostaną oskarżeni o podanie klientkom trucizny, a co za tym idzie zamiar spowodowania ciężkiej krzywdy i uszkodzenia ciała.

Przedstawiciele policji w Sussex proszą o zachowanie spokoju i wskazują, iż był to jak do tej pory odosobniony incydent.

Oto słowa Jona Cartera - głównego inspektora służb porządkowych hrabstwa:

"Rozumiem, że ten incydent może budzić niepokój. Jednak policja podjęła natychmiastowe działania w celu ochrony społeczeństwa poprzez aresztowanie dwóch osób i współpracuje z partnerami, zwłaszcza w radzie dzielnicy, w celu wzmocnienia środków ochronnych. Dochodzenie jest na wczesnym etapie i dokładnie to, co się stało, a motywacje zaangażowanych osób nie są jeszcze w pełni zrozumiałe. Nic jednak nie sugeruje, że w grę wchodzą jakiekolwiek inne sklepy z żywnością lub że istnieje jakikolwiek związek z jakąkolwiek konkretną częścią szerszej społeczności. W okolicy będą obecni lokalni funkcjonariusze, a ja poprosiłbym społeczeństwo o wsparcie w umożliwieniu funkcjonariuszom zbadania tej sprawy”.

Bagnor Regis to miasto zlokalizowane na południu Wielkiej Brytanii, w hrabstwie West Sussex. Nadmorska miejscowość pełni funkcję uzdrowiska często odwiedzanego przez mieszkańców UK.

(źródło) 

Źródło

SKOMENTUJ

5-3 =