UE ma nowy, kontrowersyjny plan relokacji imigrantów. Co na to PiS? Zdecydowana reakcja...

W poniedziałek, podczas spotkania ministrów w Paryżu, stworzono propozycję nowego mechanizmu relokacji uchodźców. Pomysł wyszedł od Francji oraz Niemiec, a popiera go połowa krajów członkowskich Unii Europejskiej, w tym Finlandia, Luksemburg, Litwa, Portugalia, Chorwacja i Irlandia, a także sześć innych państw, których nazw media nie podały.

Jak na taki pomysł zareagowało PiS?

"Na pewno nie ulegniemy. Nowa przewodnicząca Komisji Europejskiej pojutrze będzie w Warszawie i będzie rozmawiała z premierem. Jeżeli poruszy ten temat, na pewno uzyska jednoznaczną odpowiedź. My się nie zgadzamy na żadne relokacje uchodźców" - w ten sposób wypowiedział się Kazimierz Smoliński, poseł PiS.

Co więcej, według parlamentarzysty Zjednoczonej Prawicy, "taka relokacja byłaby niezgodna z prawem międzynarodowym, bo uchodźca - jeżeli przybywa do jakiegoś kraju, to ma prawo tam przebywać. Bez jego zgody nie wolno go nigdzie więcej relokować, a tutaj byłaby przymusowa relokacja. Nie ma na to naszej zgody".

Prezydent Francji, tworząc taki pomysł chce w ten sposób rozwiązać problem Europy.

Niektóre państwa UE są zbyt przeciążone migracją, a pomysł relokacji ma temu zapobiegać. Według Macrona, cała procedura ma być szybka i automatyczna. Z kolei Heiko Maas, niemiecki minister spraw zagranicznych, zapowiedział, że Niemcy są gotowe przejąć wiodącą rolę w całym tym procesie. 

(źródło)

SKOMENTUJ

4+8 =
231 26.07.2019 Ale zaden eurodebil nie wpadl na pomysl zamkniecia granic EU przed imigrantami? Problem by sie sam rozwiazal.
doadmad 25.07.2019 ciekawe nie wierze zydom
Helmut 25.07.2019 juz raz niemiaszki przejeli role w pewnym procesie i jak to sie skonczylo, kazdy wie, lapska precz, swolocze