31-latek musiał udawać homoseksualistę, aby nie stracić pracy. Teraz otrzymał odszkodowanie

Brytyjska gazeta "The Evening Chronicle" podała, że 31-letni mieszkaniec miasta Gateshead musiał udawać homoseksualistę, aby nie stracić pracy.

Daniel Hart, który jest biseksualistą chciał w ten sposób utrzymać pracę w jednym z butików. Jego szefowa, Linda Zhang chciała zatrudniać jedynie kobiety lub osoby homoseksualne. Co więcej, brytyjskie media twierdzą, że szefowie butiku nie chcieli zatrudniać również "kolorowych" ludzi. Jakie jest wytłumaczenie? "Są [oni] uważani za leniwych, śmierdzących, brudnych facetów".

W rozmowie z "Mirror" mężczyzna wytłumaczył sytuację: "Powiedziano mi, żebym milczał. Gdyby wszyscy się dowiedzieli [że nie jest gejem] zostałbym zwolniony".

Daniel uważa, że takie traktowanie ze względu na płeć nie powinno w ogóle się wydarzyć w dzisiejszych czasach.

Mężczyzna pozwał firmę Birmingham Neoglory Ltd, zarzucając jej dyskryminację. Sąd stanął po stronie pozywającego, przyznając mu 7 840 funtów odszkodowania. Jak podkreślił sędzia Tudor Garnon, "nie ma absolutnie żadnego powodu, dla którego Azjatka, [...] lub mężczyzna heteroseksualny miałby mniej rozumu niż biała kobieta lub mężczyzna homoseksualny".

(źródło)

SKOMENTUJ

4+8 =