Państwo Islamskie działa i ma się świetnie? Turecka strona internetowa codziennie promuje ISIS

Turecki serwis informacyjny otwarcie promuje i udostępnia treści publikowane przez ISIS. Pomimo terrorystycznego charakteru organizacji, serwis informacyjny z niepokojącymi treściami jest codziennie aktualizowany, a liczba jego odbiorców stale rośnie.

Witrynę odwiedza prawie 900 osób dziennie, co miesięcznie daje przeszło 26 tysięcy aktywnych użytkowników serwisu.  Na stronie znajdują się filmy, przemówienia oraz inne materiały promujące niebezpieczną ideologię. Wszystkie treści opatrzone są napisami w języku tureckim.

Witryna jest uzupełniana codziennie i bardzo skrupulatnie. Oprócz wyżej wymienionych treści znajdują się na niej także newsy z najnowszymi doniesieniami o atakach, zamachach i mordach popełnianych przez ISIS.  Jest tam nawet rubryka zatytułowana „biuletyn wojenny ISIS”.

Oprócz materiałów propagandowych odwiedzający stronę mogą też zaczerpnąć interpretacji oraz komentarzy do światowych wydarzeń. Opinie te są oparte o założenia ideologii Państwa Islamskiego.

Dostępność takich treści w internecie, ilość odwiedzających witrynę, a także pieczołowitość w publikowaniu treści pokazuje, iż ISIS nie do końca uznać można za pokonane. Czy terroryści podniosą się z kolan, by ruszyć na nas ze zdwojona mocą? Czy strony tego typu nie powinny być blokowane? Czekamy na wasze komentarze.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

2+8 =