Robi się niebezpiecznie? Turcja wspiera syryjskich rebeliantów! Do konfliktu włączyła się też Rosja

Tureckie wojska wsparły syryjskie odziały rebeliantów w walce o An-Najrab w północno-zachodniej Syrii, prowadząc do odbicia miasta z rąk armii syryjskiej wspieranej przez Rosję.

Rzecznik rebelianckiej syryjskiej Armii Narodowej Yusef Hamoud przekazał iż odzyskali władzę nad strategicznymi miastem An-Najrab po wyparciu terrorystycznych rosyjskich sił. Kolejnym miastem, które zaatakują będzie Sarakib, które stracili 8 lutego.

W nalocie rosyjskich wojsk zginęło 10 cywili w tym siedmioro dzieci. Została również ostrzelana szkoła przez syryjską armię, gdzie zginęło dwóch nauczycieli i dwójka uczniów.

Turcja udziela wsparcia rebeliantom syryjskim, chcąc zatrzymać ucieczkę obywateli Syrii w stronę swojej granicy. Prowincja Idlib jest ostatnią w Syrii twierdzą rebeliantów walczących z reżimem prezydenta Baszara al-Asada.

Wojna domowa w Syrii wybuchła w 2011 roku. Stronami konfliktu są siły wierne prezydentowi Baszszarowi al-Asadowi, a po przeciwnej stronie -uzbrojona opozycja. Prezydenta wspierają siły rosyjskie, a rebeliantów wojska tureckie.

Źródło:

https://www.tvp.info/46836070/wojna-w-syrii-rebelianci-z-pomoca-turkow-odbili-wazne-miasto

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

6×4 =