Turcja nie ma zamiaru dłużej powstrzymywać imigrantów. Czy zaleją Europę?

Władze Turcji ogłosiły, iż nie zamierzają uniemożliwiać przedostania się fali syryjskich uchodźców do Europy. Eskalacja konfliktu w Syrii, szczególnie w prowincji Iddlib zmusiła do przesiedlenia się prawie miliona ludzi. Decyzja tureckich rządzących spowodowana jest śmiercią 33 żołnierzy w trakcie nalotu syryjskich sił rządowych.

-"Zdecydowaliśmy natychmiast, aby nie powstrzymywać uchodźców syryjskich przed dotarciem do Europy drogą lądową lub morską"– powiedział Reutersowi wysokiej rangi urzędnik z Turcji, który poprosił o anonimowość.

Syria stała się zarzewiem konfliktu Turcji i sił Syrii wspieranych przez Rosję. Konflikt generuje straty, ofiary i zmusza ludność cywilną do opuszczania rodzinnych terenów. Turcy twierdzą, iż ciężar wstrzymywania uchodźców jest zbyt wielki jak na możliwości tego państwa. Jeśli Erdogan podtrzyma decyzję, Europa stojąca już na skraju kolejnego kryzysu, pogrążyć się może w imigracyjnym chaosie.

Turcja w tym konflikcie toczy walkę przeciwko rządom Asada w Syrii. W odwecie za nalot ostrzelano syryjskie i rosyjskie samoloty.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

5×5 =

Opinie użytkowników

Pawel 05.03.2020 Kiedys wojska ochrony pogranicza robiły to na co nazwa wskazuje.. bronily pogranicza... dzis nie moga??