Tak się wychowuje młodych bojowników? Ten filmik wywołał burzę w Internecie...

W Internecie ukazało się budzące kontrowersje nagranie, na którym widzimy małego jordańskiego chłopca, Amir Al-Khasawne. Dziecko zapowiada, że idzie pomścić Omara (terrorystę, który zabił dwóch Izraelczyków), że zrobi wszystko, aby wyzwolić Jerozolimę, nawet za cenę życia.

"Strzelę do Żydów, którzy zastrzelili Omara" - pada z ust chłopca. Kiedy jego matka ostrzegła go, że może zostać zabity, odpowiedział: "To nic wielkiego, mamusiu. Umrę dla Jerozolimy. Czy Jerozolima nie jest warta śmierci?". 

"To jest Jeruzalem! To jest cel nocnej podróży Proroka! Wyprzedali Jeruzalem! Obudź się, och Saladynie!" - krzyczy Amir.

Z jednej strony pojawiły się głosy, że chłopiec jedynie odegrał wyuczoną rolę na rzecz filmiku. Z drugiej padły słowa, że to właśnie dzieci są największymi ofiarami religijnego fanatyzmu i nie powinno się ich wykorzystywać do politycznych celów, a tym bardziej wychowywać na morderców...

SKOMENTUJ

5-1 =
Paweł 14.07.2019 Islam to największe zagrożenie dla ludzkośći
123 10.07.2019 Was to przeraza i boli a ja uwazam ze to jest moc i to jest sila. Tam chlopiec jest chlopcem nie pi... i uczy sie bycia twardym od poczatku. Nasi rurkowcy sa bez szans w starciu z ich przedszkolakami.