Szwedzkie przedszkola coraz bardziej "postępowe". Zobacz kontrowersyjny film o bezpłciowym wychowywaniu dzieci

W Szwecji przybywa przedszkoli, w których dzieci traktowane są neutralnie co do płci. Mianowicie, dzieci nie nazywa się bezpośrednio dziewczynką, bądź chłopcem. Wychowawcy zwracają się do nich zaimkiem "hen", czyli ono.

Do postępowych przedszkoli należy m.in. "Egalia". Jak tłumaczą władze placówki: "Równość płci przenika przez całą naszą działalność edukacyjną. W przedszkolu Egalia pracujemy na zasadzie pedagogiki płci. Naszym celem jest zaoferowanie wszystkim dzieciom pełnej przestrzeni życiowej zamiast zaledwie części".

Co ciekawe, według założycielki przedszkola, "w edukacji bezpłciowej możliwe są wszystkie wariacje. Dzieci muszą same to wyczuć. Można być dziewczyną, chłopakiem, albo jeszcze inną płcią. Można być dziewczyną-dziewczyną, chłopcem-chłopcem, a także dziewczyną-chłopcem, lub chłopcem-dziewczyną".

SKOMENTUJ

2×3 =
Jurek 26.08.2019 To nie jest żadna pedagogika płci, tym bardziej nie jest to żaden postęp. To kolejne dziwactwo nawiedzonej grupy wariatów, jakich było tysiące w historii. Dziwactwo które szybko przeminie, ale zdąży narobić trochę szkód.
tomek 26.08.2019 niech ta Szwecja w końcu upadnie
Tomek 24.08.2019 Niech ta Szwecja w końcu upadnie będzie spokój