To nie żart. Szwedzka policja na drewnianych koniach walczy z przestępczością [VIDEO]

W Gottssundzie, dzielnicy szwedzkiego miasta Uppsala, dominują między innymi narkotyki, zamieszki oraz starcia z policją. Jest to również dzielnica zamieszkiwana w dużej mierze przez imigrantów.

W raporcie z 2017 roku, policja umieściła tę dzielnicę w kategorii obszarów miejskich o najwyższym wskaźniku przestępczości.

Na Facebooku szwedzka policja umieściła nagranie jak jeden z funkcjonariuszy w trakcie lokalnych obchodów Dnia Sportu, na drewnianym koniu pokonuje tor przeszkód.

W jakim celu opublikowano ten filmik? Okazuje się, że tym sposobem policja chciała pokazać, że czuwa nad "bezpieczeństwem i dba o zapobieganie przestępczości" właśnie na obszarze tej dzielnicy. Jak podkreślono "praca opiera się w głównej mierze na tworzeniu kontaktów i relacji z tymi, którzy mieszkają i działają na tym obszarze".

Nagranie spotkało się jednak w większości z krytyką:
"Chciałabym odzyskać szacunek do władzy. To nie jest do końca dobry sposób. Jestem za rozrywką, ale to jest trochę śmieszne",
"Myślałam, że praca policji to utrzymanie prawa i porządku?! Co wy chcecie osiągnąć? Żenujące to jest. Nie myślałam, że na całym świecie jest gdzieś policja, która się w ten sposób zachowuje. Jest mi wstyd",
"Dlaczego by nie pójść na całość i zorganizować wyścig w różowych strojach baletnic z tiulowymi spódnicami? Godność już i tak została stracona".

A to tylko część negatywnych ocen nagrania.

(źródło)

SKOMENTUJ

5×4 =