Szpieg w armii! Jakie informacje wojskowy przekazywał na Bliski Wschód?

Afgański szpieg w niemieckiej armii. Przez lata członek Bundeswehry miał dostęp do bardzo wrażliwych informacji (na przykład o rozmieszczeniu wojsk w Afganistanie) i przekazywał je do Iranu.

50-letni Abdul Hamid S. pracował jako kulturalny i językowy doradca niemieckiej armii. Mężczyzna został aresztowany w Nadrenii na zachodzie kraju - oskarżono go o przekazywanie wrażliwych informacji irańskiemu tajnemu serwisowi, dla którego pracował przez kilka lat - mówi Der Spiegel.


Federalny prokurator generalny Peter Frank oskarża Abdula-Hamida S. o bycie agentem wywiadu. Urodzony w Afganistanie, pracował dla niemieckich sił zbrojnych w zakresie wykorzystywania dokumentów w językach krajów regionu oraz jako doradca w tych krajach. Od kilku lat pracował dla irańskiej tajnej służby.

Ogólnie rzecz biorąc, działania irańskich służb wywiadowczych w Europie są coraz bardziej niepokojące. W ubiegłym roku irański dyplomata został aresztowany w Niemczech.

Pojawiły się także ataki ze strony służb irańskich na niemieckie cele. Podejrzewano, że Teheran przygotowuje listę potencjalnych celów żydowskich w Niemczech w przypadku wojny między Iranem a Izraelem.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

7×3 =

Opinie użytkowników

Pawel 23.01.2019 1;0 dla oranu Niemcy wstyd !!!! hahahhaha