Szokujące ogłoszenie o pracę w Gdańsku: "Przyjmujemy tylko obcokrajowców. Żadnych Polaków!"

Na jednym z ogólnopolskich portali ukazało się szokujące ogłoszenie. Pracodawca z Gdańska poszukuje kierowcy, jednak nie może to być Polak. O sprawie poinformował Polsat News.

Pracodawca podał, że firma oferuje: "zatrudnienie na umowie-zlecenie, samochód, zakwaterowanie w Gdańsku, wypłaty raz w tygodniu, elastyczne godziny pracy, miłą atmosferę i szkolenie z posługiwania się aplikacjami". Wielkimi literami, tak aby nikt nie miał wątpliwości, zastrzegł, że "do pracy przyjmie tylko obcokrajowców, żadnych Polaków". 

Światło na sprawę rzuciła rozmowa, którą dziennikarz Polsat News odbył z mężczyzną, który wystawił ogłoszenie. Przedsiębiorca mówiący ze wschodnim akcentem zarzucił Polakom, że "nie chcą pracować", a "osoby nie z Polski robią fajną kasę", dlatego to właśnie ich szuka do swojego biznesu. Polscy kierowcy mieli w przeszłości generować mniejsze przychody od cudzoziemców. 

Prawnicy nie mają wątpliwości - wykluczanie z rekrutacji osób ze względu na narodowość jest niezgodne z prawem i podlega karze, to dyskryminacja

Do sprawy nie odnieśli się na razie ani Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, ani władze miasta, ani Rzecznik Praw Obywatelskich. Przypomnijmy, że w sierpniu tego roku jedna z restauracji w Gdyni opublikowała ogłoszenie o rekrutacji na stanowisko pomocy dla kucharza. Właściciel lokalu zaznaczył w nim, że "nie chcemy Ukraińców czy innych podobnych". Wpis wywołał ogromne oburzenie, a sprawą zajęła się również Państwowa Inspekcja Pracy. Głos zabrał nawet prezydent miasta - Wojciech Szczurek. "To haniebne słowa, które nie mają prawa padać w przestrzeni publicznej, szczególnie w takim mieście jak Gdynia" - skomentował.

(źródło)

SKOMENTUJ

5×5 =
Peter 08.11.2019 W UK firma byłaby zamknięta a własciciel wielotysieczna kara.
Sebix 08.11.2019 Co za czasy, Polaków dyskryminuje się za granicą a także we własnym kraju, najgorsze jest to że sami to sobie wyrzadzamy