Szok! Transseksualiści mogą przebierać się z dziewczynkami mimo ich sprzeciwu? Zapadł wyrok sądu...

Dziewczęta nie mają prawa do "wizualnej prywatności ciała" - orzekł sędzia Jorge Alonso. Decyzja zapadła po trwającej trzy lata batalii prawnej między Chicago Township High School District 211 a rodzicami uczniów w sprawie dostępu  transseksualistów do korzystania z szatni i łazienki, odpowiadających ich tożsamości płciowej.

Prawo dystryktu zezwala dzieciom od 14 r.ż. na decydowanie o tym z jakiej szatni chcą korzystać. Oznacza to, że transseksualni uczniowie mogą np. korzystać z dziewczęcych szatni, toalet i pryszniców, i to bez wiedzy czy zgody rodziców. 

W 2016 roku grupa studentów i rodziców D211 pozwała okręg, Departament Edukacji i Departament Sprawiedliwości w sądzie federalnym, twierdząc, że zezwolenie transseksualiście na dostęp do szatni dziewcząt stanowiło naruszenie ich praw obywatelskich .Jak podkreślali rodzice, dzieciom, które przebierały się w towarzystwie transpłciowego kolegi towarzyszyły "zażenowanie, upokorzenie, lęk, strach", a nawet "utrata godności".

Sąd nie przychylił się jednak do stanowiska rodziców i orzekł, że transpłciowi uczniowie mogą korzystać z takiej szatni, z jakiej chcą. 

(źródło)

SKOMENTUJ

9+8 =
Beata 09.05.2019 Transseksualni uczniowie, to znaczy jakiej płci? Bo są transseksualne kobiety i transseksualni mężczyźni. Rozumiem, że w towarzystwie transseksualnego mężczyzny, z męskim wyglądem, zarostem i niskim głosem po terapii testosteronem dziewczynki siębędą lepiej czuły bo ten urodził sie z waginą?
Hfdshh 07.05.2019 Masakra
Szok 07.05.2019 Co na to feministki?