Turcja żąda wsparcia NATO! Jakie stanowisko powinna zająć Polska w tym konflikcie?

Podczas spotkania Rady Północnoatlantyckiej, sekretarz generalny Jens Stoltenberg zapowiedział, że NATO wspiera Turcję i będzie kontynuowało pomoc dla obrony powietrznej Ankary.

Podczas zebrania NATO na wniosek Turcji w sprawie ataku na tureckich żołnierzy, Stoltenberg wezwał Ankarę i Damaszek do zakończenia walk oraz zachowania prawa międzynarodowego. Podkreślał również solidarność sojuszników paktu z Turcją.

W czwartek w prowincji Idlib zginęło 33 tureckich żołnierzy. Prezydent Turcji w odpowiedzi zapowiedział odwet, otwarcie granic dla uchodźców na Europę i wezwał sojuszników z NATO do wsparcia. Rosjanie utrzymują, że nie korzystali z samolotów w regionie ataku.

Zebranie Rady Północnoatlantyckiej zostało zorganizowane na wniosek Turcji. Regulamin sojuszu pozwala na kilkukrotne konsultacje członków NATO w przypadku zagrożenia jednego z sojuszników.

Przeciwnicy prezydenta Baszszara al-Asada, wspierani przez Turcję, po zdobyciu miasta An-Najrab zdołali zdobyć również m.in. strategiczne miasto Saraqib utracone 8 lutego.

Źródło:

https://www.defence24.pl/nato-wyraza-pelna-solidarnosc-z-turcja

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

4×6 =

Opinie użytkowników

mrpan 24.03.2020 Erdogan to damski bokser. Myślał ze będzie okładał bezbronną Syrię a ta znalazła sobie Alfa (Rosja) i teraz chodzi bidula i płacze. Mówię stanowcze nie dla tureckiej agresji i imperialistycznych zapędów. Grozić to mogą kozom. Zamknąć granice i wyposażyć w duża ilość broni. Powinnismy udzielić wsparcia grekom którzy bronią swojego domu i granic naszej pięknej niestety podzielonej Europy.
pablo 11.03.2020 Tylko negocjacje,zadnego wojska
Tom 04.03.2020 Turcja juz dawno powinna wyleciec z NATO. Otoamny cos za bardzo fikaja. Jezeli UE nalozy embargo, zakaz przelwow pienieznych oraz podrozy oni zdechna z glodu w pol roku.