Świat stanął na głowie? Prawnicy bojowników ISIS pozywają Belgię! Mają szokujące żądania

Reprezentacja prawna bojownika ISIS chce pozwać państwo belgijskie w związku z tym, że władze tego kraju nie podejmują żadnych wysiłków w celu sprowadzenia rodzin dżihadystów z Syrii do Belgii.

Adwokaci domagają się pomocy dla trzech wdów i łącznie dziesięciorga dzieci terrorystów. O sprawie huczą belgijskie media.

Terrorystę rannego w skutek walki z Państwem Islamskim i dwóch innych zmarłych bojowników reprezentują prawnicy - Abderrahim Lahlali i Mohamed Ozdemir.

Mężczyźni zwrócili się do belgijskich władz o jak najszybsze przetransportowanie rodzin do Belgii lub bezpiecznego, sąsiadującego z Syrią kraju, np. Turcji, Jordanii, czy Libanu. Są to trzy matki wraz z dziećmi w wieku od 6 miesięcy do 7 lat.

Prawnicy reprezentujący rannych i zmarłych zwolenników kalifatu zagrozili, że jeżeli Belgia nie podejmie odpowiednich kroków w tej sprawie w ciągu dwóch tygodni, to będą ubiegać się o zadośćuczynienie w kwocie 105 tys. euro za każdy dzień zwłoki w związku z transportem - aż do momentu przewiezienia wdów i potomstwa w bezpieczne miejsce.

Obecnie żony islamskich terrorystów znajdują się w obozie dla uchodźców w Al.- Hol w północno- wschodniej Syrii. Ranny Adel Mezroui - małżonek jednej z nich - przebywa w więzieniu kurdyjskim w Al.- Hasace.

"Het Laatste Nieuws" podał, że prawnicy zajmujący się sprawą nie działają dla pieniędzy, a jedynie po to, aby zmusić Belgów do "wypełnienia swoich prawnych obowiązków".

"Nie chcemy rozmawiać o ich przeszłości. Ważne jest, że państwo belgijskie całkowicie zaniedbuje naszych klientów" - dodał jeden z adwokatów.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

9-2 =

Opinie użytkowników

Pracujący 11.11.2019 Europo obudz się
Amonos 30.10.2019 Brawo tak się kończy ,ba nawet zaczyna multi kulti
Darek 28.10.2019 Jeszcze Powinni żądać 100 euro z każdego zabitego przez nich Eurpejczyka lub Chrześcijanina! Europa Zmieniała!!!
Lukas 28.10.2019 Hahahaha, no nie wierzę.