Strzelanina w Ostrawie! Zginęło sześć osób. Policja opublikowała zdjęcie sprawcy

We wtorek, 10 grudnia, około godziny 7 rano doszło do strzelaniny w szpitalu uniwersyteckim w Ostrawie. Napastnik otworzył ogień na oddziale ratunkowym (SOR), zabijając sześć osób. Dziesięć innych osób jest rannych, w tym dwie ciężko. 

Na ten moment wiadomo, że 42-letni mężczyzna strzelał z broni krótkiej i prawdopodobnie działał w pojedynkę. Zgodnie z relacjami świadków, napastnik miał strzelać do swoich ofiar z bliskiej odległości, celując w głowę. w lokalnych mediach pojawiła się również informacja, iż na moment przed atakiem, 42-latek miał wygonić z poczekalni wszystkie dzieci. 

Mężczyźnie udało się zbiec z miejsca zdarzenia, a policja błyskawicznie rozpoczęła pościg. W Internecie opublikowano jego zdjęcie oraz informacje na temat pojazdu, którym się poruszał. Po kilku godzinach jego ciało zostało znalezione w samochodzie  - wszystko wskazuje na to, że popełnił samobójstwo.

Po całej akcji czeska policja napisała na Twitterze:

"Nie żyje 42-letni mężczyzna, który strzelił sobie w głowę przed przyjazdem policji. Dziękujemy społeczeństwu za współpracę".

Przypomnijmy, że Ostrawa leży zaledwie kilkanaście kilometrów od granicy z Polską, w związku z czym znajduje się tam duże skupisko Polaków.

To jeden z najtragiczniejszych dni w historii Czech. Wcześniej, w 2015 roku, doszło do ataku w jednej z restauracji, w wyniku którego 63-latek zastrzelił osiem osób. 

(źródło)

Sprawca:

SKOMENTUJ

5-3 =
Q 10.12.2019 Wyglada jak Rom. Im tez czasem moga nerwy puscic