Antyimigrancki zamach terrorystyczny w Niemczech. Celem muzułmanie? Nowe informacje w sprawie

W środę wieczorem (19.02) w mieście Hanau w Niemczech doszło do strzelaniny. Mężczyzna zabił co najmniej 11 osób, po czym popełnił samobójstwo. Jak podał "Bild", zamachowiec był obywatelem Niemiec posiadającym zezwolenie na broń, a jego ofiarami są przede wszystkim Kurdowie. 

Do ataków doszło późnym wieczorem, między godz. 22:00 a 23:00, w dwóch barach znajdujących się w okolicy centrum miasta. Pierwszy atak miał miejsce w barze z fajkami wodnymi, gdzie koło 22 wtargnął  43-letni Tobias R., zabijając co najmniej trzy osoby. Do drugiego ataku doszło zaledwie kilkanaście minut później w barze oddalonym o ok. 2.5 km (dzielnica Kesselstadt). Mężczyzna miał poruszać się "czarnym samochodem".

W obu miejscach znajdowali się głównie młodzi Kurdowie pochodzenia tureckiego (dowiedz się więcej: Kim są Kurdowie?). Jak relacjonowali świadkowie, Niemiec miał strzelać do nich "z zimną krwią". W związku z tym pojawiają się głosy, iż zamach miał podłoże ksenofobiczne. Zamachowiec miał mieć skrajnie prawicowe poglądy. 

Lokalne media podały nieoficjalnie, że wśród ofiar znalazła się Polka, która pracowała jako kelnerka w jednym z barów.

Policja podkreśla jednak, iż na ten moment nieznane są motywy sprawcy. Potwierdzono natomiast, iż napastnik został znaleziony martwy w swoim domu. Oprócz niego, policjanci odkryli jeszcze jedno ciało.

Minister spraw wewnętrznych Hesji, Peter Beuth, poinformował, iż strzelanina traktowana jest jako atak terrorystyczny. Jego zdaniem na podstawie posiadanych informacji można uznać, iż zbrodnia miała charakter antyimigrancki. 

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

8-4 =

Opinie użytkowników

ajee 21.02.2020 Pewnie mu corke czy kobiete zgwalcili...
W 21.02.2020 Psychicznie chory z legalnie posiadana bronia. A teraz wybuchnie histeria antybroniowa i ucierpia praworzadni posiadacze broni. Bandyci nadal pozostana uzbrojeni.
d 21.02.2020 atak? nie incydent?