Strzelanina w kościele w Teksasie! Jest nagranie wideo z momentu ataku

W niedzielę 29 grudnia w kościele w miasteczku White Settlement (Teksas) doszło do strzelaniny. Mężczyzna otworzył ogień do zgromadzonych w świątyni wiernych, śmiertelnie raniąc jedną osobę (druga osoba w stanie krytycznym trafiła do szpitala, gdzie walczy o życie). Sam chwilę później zginął z rąk wiernych.

Do zdarzenia doszło w niedzielne przedpołudnie w trakcie nabożeństwa. Grozy dodaje fakt, iż strzelanina była transmitowana na żywo za pomocą kamery, zainstalowanej w kościele West Freeway Church of Christ. Nagranie zostało udostępnione m.in. na Twitterze. Widać na nim mężczyznę ubranego w kurtkę z kapturem, który nagle sięga po broń i zaczyna z niej strzelać w kierunku jednego z parafian. 

Ogromnym heroizmem wykazali się obecni w budynku wierni, pełniący funkcję "ochroniarzy kościoła", którzy bezzwłocznie sięgnęli po broń. "Bandyta został zastrzelony przez dwóch parafian, którzy mieli przy sobie broń" - przekazał szef miejscowej policji J.P. Bevering. "Kościół ma swoją własną dobrze wyszkoloną ochronę. To właśnie ci strażnicy są bohaterami. Siedzieli w ławkach, a w chwili ataku zareagowali i bez wątpienia uratowali życie pozostałym 242 parafianom" - zaznaczył Jeff Williams z Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu.

Głos zabrał już gubernator stanu, Greg Abbott, który podkreślił, że "miejsca kultu mają być święte". "Jestem wdzięczny członkom tego kościoła, że błyskawicznie podjęli decyzję o zabiciu napastnika, dzięki czemu udało się uniknąć większego rozlewu krwi" - dodał.

Na ten moment nie wiadomo, jakie były motywy mężczyzny. Nie podano także do publicznej wiadomości jego tożsamości. 

Przypomnijmy, że we wrześniu w stanie Teksas w życie weszła ustawa, pozwalająca na wnoszenie broni do świątyń. 

(źródło)

SKOMENTUJ

9-3 =
ja 30.12.2019 To nie jest kościół, jak już ....
Ac 30.12.2019 Więc.. osoby które posiadały broń, obroniły się przed niebezpiecznym napastnikiem... DZIWNE.