Skandal na Wyspach. Portal dla muzułmanek potajemnie finansowany przez ministerstwo?

Blog dla muzułmańskich nastolatków w Wielkiej Brytanii był potajemnie finansowany z programu przeciwdziałania ekstremizmowi brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Wyciek wywołał ogromną dyskusję - użytkownicy oskarżyli właścicieli serwisu o "zdradę muzułmańskiej społeczności". 

SuperSisters.co.uk to life-stylowy portal skierowany do muzułmanek, który powstał w 2015 roku. Oficjalnie został założony przez J-Go Media, jednak jak się okazuje, rząd również "maczał" w nim palce. Portal miał być odpowiedzią na ekstremizm oraz terroryzm - jego celem było pokazywanie "pozytywnej" strony islamu, a także wzmacnianie integracji. Fundusz, z którego finansowano SuperSisters powstał, aby powstrzymać obywateli przed wspieraniem dżihadystów. 

"Przeciwdziałanie ekstremizmowi to dla nas dzielenie się alternatywną narracją, aby podkreślić pozytywne historie pochodzące z różnorodnej sieci współpracowników" - tłumaczyli się twórcy portalu. Firma przeprosiła także za wszystkie niejasności dotyczące finansowania ich działalności. 

Po wybuchu afery pojawiły się głosy, że portal został stworzony po to, aby śledzić zachowania muzułmanów w sieci, a także aby promować określony rodzaj islamu, zatwierdzony przez państwo. 

(źródło)

SKOMENTUJ

5×4 =