Sinead O'Connor przyszła w hidżabie do telewizji i "błysnęła" myślą. "W końcu jestem w domu, od zawsze byłam muzułmanką"

Rok temu na nowo zrobiło się głośno o Sinead O'Connor, jednak nie z muzycznych powodów, a religijnych. Piosenkarka przeszła bowiem na islam. 

"To naturalna konkluzja każdej inteligentnej teologicznej podróży. Studiowanie wszystkich ksiąg sprowadza się do islamu. To sprawia, że wszystkie inne święte pisma są zbędne" - tłumaczyła. Irlandka przy okazji zmieniła imię i nazwisko na Shuhada Davitt, a także zaczęła nosić hidżab. 

Kilka dni temu wokalistka zjawiła się w programie "The Late Late Show" w stroju składającym się z abai oraz pasującego hidżabu. 52-latka zaśpiewała swój przebój "Nothing Compares 2 U", a następnie opowiedziała o swoich doświadczeniach związanych z islamem.

"Gdy studiujesz Koran, zdajesz sobie sprawę, że muzułmaninem byłeś od zawsze, tylko nie byłeś tego świadomy. Tak było u mnie. Mam 52 lata. Dorastałam w innej Irlandii niż ta, która jest dzisiaj. Pod względem religijnym był to bardzo uciskany kraj. Wszyscy byli nieszczęśliwi, nikt nie cieszył się Bogiem. Kiedy przeszłam na islam, to poczułam, że o mój boże, w końcu jestem w domu, poczułam, że od zawsze byłam muzułmanką" - mówiła. 

Piosenkarka odniosła się także do konieczności chodzenia w hidżabie. "W moim wieku nie muszę nosić hidżabu. Noszę go, bo mi się podoba. Dla mnie noszenie hidżabu, to to samo, co noszenie krucyfiksu". 

52-latka przeprosiła także za rasistowskie słowa, które padły z jej ust w ubiegłym roku. Irlandka powiedziała wówczas, że po przejściu na islam nie chce "nigdy więcej spędzać czasu z białymi ludźmi (niemuzułmanami), bo są obrzydliwi".

Przypomnijmy, że w 1992 r. w programie Saturday Night Live rozerwała zdjęcie papieża Jana Pawła II i powiedziała "walcz z prawdziwym wrogiem".

Wokalistka zmaga się od wielu lat z problemami rodzinnymi, depresją i nałogami. W 2015 roku świat obiegł dramatyczny wpis, w którym kobieta dzieliła się myślami samobójczymi.  

(źródło)

SKOMENTUJ

8+6 =
Hand Connor 16.09.2019 Czy przejście na islam musi wiązać się automatycznie z nienawiścią do katolików? Odnoszę się do twitta. Czyli jakby podrzeć zdjęcie głowy religii muzułmańskiej to jet tak samo ok?
Darry 15.09.2019 Czego celebryta nie uczyni by o nim znów mówiono...
ggg 12.09.2019 Nie wiem , czy od zawsze muzułmanką,ale szurnieta to napewno.