Schwytano krewnych szefa ISIS! "Dla wywiadu to żyła złota"

Władze Turcji wystosowały w poniedziałek komunikat w sprawie aresztowania siostry zmarłego niedawno lidera ISIS – Abu Bakra al.- Bagdadiego. Krewna terrorysty obecnie poddawana jest przesłuchaniom. Przedstawiciele tureckiego wymiaru sprawiedliwości okrzyknęli ją "żyłą złota dla wywiadu". Może ona być przydatna w celu pozyskania informacji na temat funkcjonowania struktur Państwa Islamskiego.

Rasmiya Awad, czyli starsza siostra szefa kalifatu została zatrzymana wraz ze swoim małżonkiem oraz synową. Krewni kobiety, którzy znajdowali się w pobliżu również mogą posłużyć tureckim władzom jako cenne źródło informacji. Funkcjonariusze wyśledzili całą trójkę w mieście Azaz w pobliżu dotkniętego konfliktem Aleppo.

„Spodziewamy się uzyskać od nich cenne informacje wywiadowcze, dotyczące wewnętrznego funkcjonowania PI” - stwierdził w rozmowie z agencją Reutera jeden z wyższych urzędników tureckiego rządu, który wolał, aby jego dane pozostały owiane tajemnicą.

Brat zatrzymanej, czyli głowa Państwa Islamskiego, Abu Bakr al.- Bagdadi zginął w tracie operacji amerykańskich sił specjalnych 27 października bieżącego roku. W szczytowym okresie swojej przestępczej działalności, lider ISIS kontrolował tereny rozciągnięte od północy Syrii do obrzeży irackiego Bagdadu.

Jednak dzięki szeroko zakrojonym działaniom śledczym wpadł w pułapkę w pobliżu syryjsko-tureckiej granicy i kiedy już nie widział dla siebie ratunku, popełnił samobójstwo wysadzając się w powietrze. Zgon terrorysty został potwierdzony zarówno przez Amerykanów, jak i przez jego podwładnych ze zbrodniczej organizacji, której był liderem. Według informacji pochodzących od pracowników Pentagonu, jego szczątki zostały wrzucone do morza.

Jeszcze przed schwytaniem szefa zbrodniczej organizacji, za jego głowę amerykańskie władze wyznaczyły nagrodę w wysokości aż 25 mln dolarów. W zlokalizowaniu miejsca pobytu al.- Bagdadiego miał pomóc były członek zarządu ISIS.

(źródło)

SKOMENTUJ

6-4 =