Katastrofa lotnicza w Karaczi [VIDEO]. Na pokładzie było blisko 100 osób

Jak podają lokalne władze Pakistanu, samolot Pakistan International Airlines rozbił się w Karaczi. Na pokładzie było 98 osób, prawdopodobnie przynajmniej dwie osoby przeżyły katastrofę.

Airbus A320 kierował się na międzynarodowe lotnisko w Jinnah. Podczas zbliżania się do lotniska runął na budynki mieszkalne znajdujące się w jego pobliżu, niszcząc około sześciu domów. Na pokładzie znajdowało się 91 pasażerów i 7 osób z załogi samolotu. Urzędnicy lotnictwa cywilnego przekazali, że co najmniej dwie osoby przeżyły katastrofę.

Kilka minut później lokalne media przekazały informacje, że jednak trzy osoby miałyby przeżyć katastrofę, pasażerowie ci zajęli pierwsze rzędy w samolocie. Jedną z nich jest rzekomo Zafar Masood, szef Banku Pendżabu.

Jak podaje lokalny urząd lotnictwa, samolot stracił jeden z silników i próbował wylądować. Po trzech okrążeniach, samolot próbował lądować na tzw. brzuchu, jednak manewr nie powiódł się i maszyna rozbiła się o lokalne budynki.

Na miejsce tragedii zostały wysłane siły szybkiego reagowania armii i wojownicy pakistańskiego Oddziału Sindh, które miały udzielić pomocy i poprowadzić akcje ratunkową.

Samolot przechodził stosowną kontrole 1 listopada 2019 roku i uzyskał certyfikat 28 kwietnia 2020 roku potwierdzając, iż konserwacja została poprawnie przeprowadzona i że jest on w pełni zdatny do lotu oraz spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa.

Film z miejsca katastrofy: Airbus A320 i Airbus A320

Źródło

SKOMENTUJ

2×6 =