Salvini zapowiada referendum w sprawie imigrantów! "Nowy rząd chce zalać Włochy uchodźcami..."

5 września Matteo Salvini przestał być szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w wyniku upadku rządu. Nie oznacza to jednak, że charyzmatyczny polityk się poddał - już zapowiedział referenda w sprawie imigrantów. 

Salvini stracił stołek po tym, jak rozpadła się koalicja Ligi Północy z Ruchem Pięciu Gwiazd. Wiele wskazuje na to, że koniec jego rządów oznacza powrót do "starych" zwyczajów. Nowa koalicja rządowa chce bowiem zmienić rygorystyczne przepisy, zabraniające statkom ratunkowym organizacji pozarządowych wpływania na włoskie wody.

Salvini nazwał swoich byłych kolegów z koalicji "zdrajcami" i zapowiedział, że przeprowadzi referenda w sprawie imigrantów. "Nowy rząd "chce zalać Włochy uchodźcami, ale większość obywateli jest przeciwna tym zmianom, więc Liga doprowadzi do referendum [...]. Włosi nie będą niczyimi niewolnikami" - powiedział. 

Aby referendum mogło dojść do skutku, wymagane jest minimum 500 tys. głosów. 

(źródło)

SKOMENTUJ

3+8 =
Jola 17.09.2019 Włosi żyją głównie z turystyki dzięki pięknym krajobrazom,zabytkom i położeniu. Przez uchodźców mogą dużo stracić, bo nikt nie będzie czuć się bezpiecznie z turystów