Salvini nieugięty, uchodźców przyjmą inne kraje! Padły ostre słowa: "Nie róbcie z Włoch obozu dla uchodźców w Europie!"

Agencja Reuters poinformowała, że najwyższy urzędnik migracyjny Unii Europejskiej wyjawił stanowisko w sprawie rozlokowania imigrantów znajdujących się na pokładzie statku ratunkowego „Ocean Viking”. Sześć spośród Państw Członkowskich zdecydowało się na przyjęcie uchodźców na ląd.

Statek Ocean Viking od przeszło dwóch tygodni dryfował po Morzu Śródziemnym, a na jego pokładzie znajdowało się 356 nielegalnych imigrantów - głównie pochodzących z Sudanu. Zostali uratowani w 4 różnych misjach i zgromadzeni właśnie na deskach Vikinga. Wśród ocalonych znajdowało się ponad 100 nieletnich oraz kilkoro dzieci poniżej 5 roku życia, większość z nich bez opieki dorosłych krewnych.

Ogromna łódź czekała na pozwolenie na zadokowanie do portu w Malcie oraz zgodę włoskich władz na opuszczenie pokładu przez pasażerów na terenie państwa. Jednak rząd Salviniego zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami dotyczącymi polityki migracyjnej Italii, postanowił zignorować wnioski i naciski załogi statków oraz Państw Członkowskich. Przedstawiciel rządu - Matteo Salvini - otwarcie wypowiadał się w mediach w kwestii migracji i wielokrotnie apelował o to, aby inne państwa nie robiły z Włoch „obozu dla uchodźców w Europie”, a prywatne statki ratownicze nazwał „taksówkami dla przemytników i handlarzy żywym towarem”.

Z uwagi na twarde i niezmienne stanowisko w sprawie udzielania azylu i schronienia dla tysięcy nielegalnie przeprawiających się przez morze nachodźców, Włochy są krytykowane na całym świecie. Troskę Włochów o dobro własnego kraju i obywateli, Bruksela nazywa zachowaniem, za które „wstydzi się” cała Europa.

Z uwagi na to, że Salvini nie ugiął się pod ciężarem szantażu inne kraje europejskie zmuszone były do zareagowania. Sześć spośród nich, czyli: Portugalia, Francja, Niemcy, Rumunia oraz Luksemburg zgodziły się na dobrowolną relokację przebywających na statku ludzi w „geście humanitarnej solidarności”. Byli zmuszeni przyspieszyć reakcję, gdyż na pokładzie zaczęły kończyć się już zapasy żywności oraz wody.

(źródło)

Źródło

SKOMENTUJ

1×4 =
Leon 27.08.2019 brawo Salvini!!!
Marcin 26.08.2019 Wysłać spowrotem do kraju domowego i tam pomagać.
321 26.08.2019 blokowac i czekac az skonczy sie woda i zywnosc. potem poczekac jeszcze ze dwa lub trzy tygodnie. Wtedy wejsc na poklad i posprzatac...