Salvini nie zostawia suchej nitki na Macronie! Mocne słowa: "Terroryści nie mogą pić szampana pod Wieżą Eiffla"

Włoski minister spraw wewnętrznych, Matteo Salvini, znany ze swojej antyimigracyjnej postawy, wezwał prezydenta Macrona, by odesłał do Rzymu włoskich radykałów ukrywających się we Francji przez dziesięciolecia.

Prezydent Macron ma wysłać dziesiątki partyzantów z powrotem do Włoch, zamiast pozwolić im "pić szampana" na francuskiej ziemi - powiedział we wtorek włoski polityk. 

Przemawiając we wtorek na kanale 5, minister powiedział:

"Wzywam władze francuskie, rząd i prezydenta Francji do przywrócenia Włochom i włoskiej sprawiedliwości tych, którzy zabili niewinnych, aby nie pili szampana pod Wieżą Eiffla, ale znaleźli się we włoskim więzieniu".


Według obliczeń Włoskiego Centrum Bezpieczeństwa i Terroryzmu (CRST) około 50 włoskich bojowników uciekło do Francji, aby uniknąć wyroków skazujących za morderstwa i zamachy bombowe.

Rozłam między Francją a Włochami zwiększył się latem po tym, jak Rzym odmówił przyjęcia setek nieudokumentowanych imigrantów uratowanych na morzu. Wtedy prezydent Macron oskarżył włoski rząd o nieodpowiedzialne reagowanie i cyniczność wobec kryzysu łodzi Aquarius.

Rzym z kolei zaatakował Paryż, zmuszając migrantów przybywających we Francji do powrotu do Włoch - kraju, który był pierwszym miejscem lądowania dla uchodźców przybywających drogą morską.

(źródło

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

4×5 =