Rzeczniczka SLD szydzi ze śmierci sędziego TK! Internauci nie kryją oburzenia

"To wygląda na Klątwę Dublera" - takimi słowami Anna Maria Żukowska skomentowała informację na temat śmierci Grzegorza Jędrejka. Reakcja rzeczniczki SLD błyskawicznie wywołała lawinę komentarzy. Internauci i politycy nie kryli swojego oburzenia.

W niedzielę koło południa przekazano tragiczne wieści na temat 46-letniego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Pośród licznych kondolencji pojawił się pełen szydery wpis Żukowskiej. Posłanka nawiązała do pojęcia "sędziów dublerów", które używane jest w odniesieniu do trzech sędziów, którzy w 2015 roku zostali wybrani przez PiS na miejsca sędziów wybranych jeszcze za rządów PO (PAD nie odebrał od nich wówczas przysięgi). Co istotne - prof. Grzegorz Jędrejek został wybrany w pełni legalnie, zastępując Andrzeja Wróbla. 

Reakcja opozycyjnej działaczki nie spodobała się m.in. Patrykowi Jakiemu, który napisał na Twitterze: "Jeżeli to nie jest fejkowe konto. Czas oddać mandat posła. Szkoda kolejnych słów, aby taką podłość komentować".

Głos zabrał również Jacek Ozdoba (PiS), który zapowiedział, że złożenie wniosku do Komisji Etyki Poselskiej. "Wstyd i żenujące zachowanie przedstawiciela lewicy [...]" - podkreślił.

"Kolejny raz zdumiewa, że Pani jest rzecznikiem. To ma być komentarz, dotyczący czyjejś śmierci? Wstyd, Lewico" – napisała Agnieszka Gozdyra, dziennikarka Polsat News.

Wpis Żukowskiej został skrytykowany również przez innych przedstawicieli opozycji:

Stanisław Tyszka z Koalicji Polskiej: "Tego typu chamstwo jest przekleństwem naszej debaty publicznej. Napędza wojnę polsko-polską i uniemożliwia jakąkolwiek racjonalną, propaństwową dyskusję. Pani Poseł, proszę przeprosić i skasować ten wpis".

Bartłomiej Sienkiewicz z Platformy Obywatelskiej: "Głupie i obrzydliwe".

Oburzenia nie kryli także internauci - większość komentarzy pod wpisem jednoznacznie krytykuje tego typu reakcję na śmierć człowieka:

"Język miłości lewicy i lewaczki!!! Gęby pełne frazesów o hejcie, mowie nienawiści przychodzi co do czego i pokazujecie swoje prawdziwe ja", "Doradzam Pani większy respekt przed majestatem śmierci - to co Pani napisała to barbarzyństwo", "Chichotem losu jest to, że tym wpisem zmarłemu krzywdy nie zrobiłaś. Całe Twoje negatywne emocje wróciły do Ciebie omijając szerokim łukiem ich adresata" - to tylko jedne z komentarzy. 

I pomyśleć, że Żukowska reprezentuje środowisko, które najgłośniej protestuje przeciwko "mowie nienawiści"...

(źródło)

SKOMENTUJ

3×2 =
Tez 20.01.2020 i ma rację, pewnie był porządnym i uczciwym prawnikiem i nie mógł się pogodzić z tym co się dzieje w TK., żył w stresie i no i organizm nie wytrzymał