Równouprawnienie pełną gębą. W Indonezji powstał pierwszy damski oddział policji obyczajowej

W jednej z indonezyjskich autonomicznych prowincji został powołany oddział kobiecej policji obyczajowej. Funkcjonariuszki te strzec mają obyczajowości i moralności sumatrzańskich kobiet i wymierzać publiczną karę chłosty tym, którym przestrzeganie restrykcyjnego prawa szariatu nie jest w smak.

Aceh (północna Sumatra) to jedyny region w Indonezji, gdzie prawo szariatu stoi ponad prawem państwowym. Karę chłosty wymierza się tam za niedozwolone i niezgodne z wiarą islamską zachowania, takie jak picie alkoholu, uprawianie hazardu, miłości pozamałżeńskiej czy bycie homoseksualistą. Policja obyczajowa może bez zastanowienia dotkliwie pobić członków społeczności za samo przytulanie, czy rozmowę pomiędzy przedstawicielami odmiennych płci, którzy nie są złączeni ze sobą przysięgą.

Policja obyczajowa pracuje w Aceh bez przerwy przez 24 godziny na dobę, strażnicy zmieniają wartę co 8 godzin, tak aby żaden występek nie umknął ich uwadze i nie zagrodził obywatelom prowincji drogi do raju.

Do tej pory funkcję moralnego cerbera, pilnującego czystości mieszkańców pełnił oddział złożony z 12 mężczyzn. Według AFP stworzenie jednostki z kobiet zajęło indonezyjskim władzom kilka lat, ponieważ przedstawicielki płci pięknej miały opory i wątpliwości odnośnie do bicia współobywatelek. Dlatego z pomocą przyszli im śledczy z szariackiej policji. Zbyt wrażliwe adeptki były radykalizowane i indoktrynowane. Wszystko po to, aby wyzbyły się „litości dla tych, którzy łamią prawo Boga”.

Wszystkie indonezyjskie prowincje w teorii zobowiązane są do tego, aby przestrzegać indonezyjskiego prawa. Jednak władze państwowe przymykają oko na to, co dzieje się w Aceh. Brak reakcji urzędników jest tylko zapalnikiem do tego, aby podobne praktyki zaczęły być wprowadzane także w innych rejonach kraju.

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

1×5 =