Rocznica śmierci Pawła Adamowicza. Ujawniono nieopublikowane dotąd nagranie z ataku!

14 stycznia 2019 zmarł prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. W rocznicę śmierci, która wstrząsnęła Polską, TVN ujawnił nieopublikowane dotychczas nagranie, przedstawiające moment ataku i chwilę tuż po nim. 

Materiał ukazuje Adamowicza, uciskającego ranę w oczekiwaniu na pomoc medyczną. Widać, jak z każdą sekundą gromadzi się wokół niego coraz więcej ludzi. Co istotne, prezydent w tym momencie był jeszcze świadomy. 

Na nagraniu można dostrzec również napastnika, Stefana W., który leżał obezwładniony na scenie, zaledwie kilka metrów od swojej ofiary. Jak zaznaczono w materiale, zdjęcia oraz nagrania opublikowano za zgodą rodziny zmarłego. 

Przypomnijmy, że do ataku doszło 13 stycznia 2019 w trakcie gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tuż po godzinie 20, na scenę wtargnął 27-letni mężczyzna, który zaatakował nożem stojącego nieopodal prezydenta. Stefan W. aktualnie przebywa w areszcie, jednak ze względu na fakt, iż wciąż nie ma jednoznacznej opinii, czy w momencie ataku był poczytalny, nie trafił jeszcze przed sąd. 

Adamowicz był prezydentem Gdańska przez blisko 21 lat.

NAGRANIE

(źródło)

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

3+9 =