Rasistowski atak w wykonaniu Hindusów, winą... wszystkich białych

"Here we go again" - czyli listy win "białych" nie ma końca. Tym razem jedna z publicystek „New York Timesa” obwiniła osoby o jasnym kolorze skóry o rasistowski atak, którego dopuścili się... Hindusi. Indyjscy podopieczni placówki oświatowej mieli zaatakować Afroamerykanki w trakcie rozgrywek futbolu w jednym z liceów na terenie New Jersey.

Dwójka 17-letnich uczniów indyjskiego pochodzenia w trakcie feralnego meczu użyła obelżywych i rasistowskich słów skierowanych do grupy czarnoskórych nastolatek. W trakcie wyzwisk chłopcy mieli także oddać mocz na znak braku szacunku do Afroamerykanek.

Atak, który z pozoru nie miał związku z białymi rówieśnikami Hindusów, dla jednej z felietonistek znanej amerykańskiej gazety stał się powodem do kolejnego ciosu wymierzonego w ludzi o jasnej karnacji. Nell Irvin Painter w swoim tekście odniosła się do zdarzenia, twierdząc iż nastolatkowie powielili rasistowski wzorzec charakterystyczny dla białych Amerykanów, ponieważ żyją w ich społeczeństwie.

"W ten sposób napastnicy demonstrują, w jaki sposób rasa jest konstrukcją społeczną, którą ludzie robią poprzez swoje działania. Pokazują powstawanie rasy i pokazują, w jaki sposób wyścig jest czymś, co wykonujemy, a nie tylko czymś, co jest we krwi lub w kolorze naszej skóry" - stwierdziła.

"W incydencie w New Jersey dziedzictwo lub kolor skóry chłopców podejrzanych o napaść nie ma znaczenia" - napisała Painter. "Ważne jest to, że uczestniczyli w tym schemacie i w ten sposób wprowadzali biel w bardzo tradycyjny sposób" - dodała.

Dla nienawistnej publicystki nawet mecz piłki nożnej, nazwany "przestrzenią dla białych", stał się powodem do obwiania wszystkich osób o białej skórze nawet o te złe rzeczy, które są wynikiem działań mniejszości narodowych.

(źródło)

Źródło

SKOMENTUJ

7-1 =