Przywódca ISIS nie żyje. Trump: "Został zabity jak pies"

Świat obiegła dziś informacja o tym, że Abu Bakr al-Bagdadi, przywódca ISIS został zabity. Terrorysta kierował organizacją od 2010 roku. 

Informację potwierdził Donald Trump. Al-Bagdadi miał się ukrywać w tunelu i pod naporem amerykańskich sił zabił siebie oraz trójkę swoich dzieci. 

"Abu Bakr al-Bagdadi był zły, pełen przemocy i zginął tak, jak żył: tchórzliwie. Płakał i krzyczał. Zabiliśmy go jak psa" - oświadczył. 

"Śledziliśmy al-Bagdadiego i wiedzieliśmy, gdzie jest. Wiedzieliśmy, że w tym kompleksie są tunele, także ślepe. Kiedy 8 śmigłowców wylądowało, żołnierze wysadzili ściany, nie wchodziliśmy przez drzwi, tam były pułapki. Oglądałem to z dowódcami. Było to doskonałe, jakbyśmy oglądaliśmy film. Poziom technologii robi wrażenie" - podkreślił Trump.

Prezydent USA podkreślił, że akcja była utrzymana w tajemnicy. "Niewiele osób o tym wiedziało. Każdy przeciek mógł kosztować życie tych dzielnych ludzi. A my nie straciliśmy żadnych żołnierzy" – dodał. 

"Myślę, że to niewiarygodne osiągnięcie". Trump nie ukrywa, że nie doszłoby do niego, gdyby nie wsparcie innych państw. Podziękował Rosji, Syrii, Turcji, Irakowi i syryjskim Kurdom.

SKOMENTUJ

6-1 =
Jezus 28.10.2019 Fake news hi's alive