Propaganda w Chile: osoby zmarłe w statystykach widnieją jako wyleczone

Minister zdrowia Chile - Jaime Mañalich w trakcie poniedziałkowej konferencji prasowej wyjawił, że ofiary COVID-19 są zaliczane do statystyk osób wyzdrowiałych z koronawirusa.

-„Mamy 898 pacjentów, którzy już nie chorują i  którzy nie są źródłem zarażenia dla innych, i uwzględniliśmy ich jako wyleczonych. Są to osoby, które ukończyły 14 dni diagnozy lub niestety zmarły”- brzmiała wypowiedzieć chilijskiego polityka. Powód? Skoro nie żyją, to już nie zarażają. 

Według urzędnika i jego współpracowników, taki sposób rozliczania się z prawda był rekomendowany przez „Międzynarodowych ekspertów”. Być może mieli na myśli specjalistów do spraw propagandy, nie medycyny…

W tej chwili Chile jest trzecim krajem najbardziej dotkniętym epidemią w Ameryce Południowej. W śmiertelnym peletonie znajdują się zaraz za Brazylią i Peru.

Na tę chwilę w Chile zostały zawieszone szkoły i wprowadzona godzina policyjna od 22:00. Władze posługują się polityką wybiórczej kwarantanny, nałożonej w najbardziej zaludnionych częściach kraju. Do tej pory stwierdzono tam oficjalnie 7917 przypadków zachorowań na COVID-19.

Źródło

Źródło

SKOMENTUJ

6-2 =